Nápoj čínskych MUDRcov - TCM Herbs

Neohodnotené
 
Tip TOP PRODUKT Zväčšiť
 
Čínsky bylinný nápoj s priaznivým účinkom na celý organizmus.
Bežná cena €28,60
Ušetríte €3,43 (–12 %)
€25,17
Značka TCM Herbs
Kategória Alergie, astma
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH900 Objem: 100 g Na sklade €28,60 €25,17
   
 

Nápoj čínskych MUDRcov - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz 

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie:

  • Posilňuje slezinu PI QI XU a vylučuje vlhkosť SHI,
  • Vylučuje hlien TAN a odstraňuje blokády YU
  • Ochladzuje horúčosť RE a vylučuje horké toxíny RE DU
  • Posilňuje energiu Qi ľadvín a pľúc.
  • Reguluje energiu QI a harmonizuje stredné ohnisko 

Odborná literatúra o TCM uvádza: Hlavnou bylinou v čaji je slzovka. Ako vidno z predošlého, jej výnimočnosť spočíva v tom, že na jednej strane posilňuje organizmus (ľadviny, slezinu, pľúca), bez toho že by pritom „spaľovala vlastné rezervy uložené v ľadvinách“, na strane druhej vylučuje škodliviny z organismu (horúce toxíny, vlhkosť, hlien), čím táto slzovka - jobovka nieje verná svojmu menu a naopak snaží sa všetko na dobré obrátiť. V podstate je to ideálna potravina pre dnešného človeka, ktorý potrebuje posilňovať svoj organizmus (bez vedľajších účinkov) a súčasne aj drenážovať telo od nežiadúcich usadenín (z údenín apod.), dnešným moderným žargónom tzv. detoxikovať. Ako hovoria starí čínski majstri: Slzovke sa dostalo suchej Qi (čchi) zeme a súčasne sa rodí obdarená jesennou Qi (čchi) neba.

I povedal čínsky klasik Bencaojing jedného dňa v roku 1625: Dlhodobo používaná nadľahčuje telo. Jednoducho, ak sa odstráni vlhká škodlivosť, slezina a žalúdok sú v kľude a tým s napráva stredný žiarič. Keď je stredný žiarič v poriadku, potom dokáže vyživovať štyri končatiny a spriechodňovať krvné cievy. 

Všetci poznáme ten pocit, keď sa cítime akoby nasiaknutí a s pocitom tiaže či únavy, ktoré sa nedajú len tak striasť. Slzovka toto tzv. odvodnenie (či vyžmýkanie nasiaknutej huby na umývanie tabule) za nás urobí!

Z hľadiska západnej medicíny má vysoký obsah najmä betakaroténu, vitamínov skupiny B, vitamínu C, draslíku, kalcia, horčíku, železa, medi, mangánu, fosfóru a zinku, a to v tej najlepšie vstrebateľnej a spracovateľnej podobe. Semená obsahujú cez 10 % vody, 52 % škrobu, približne 18 % bielkovín a 7 % tuku. Obsahujú tiež menší množstvo vitamínov skupiny B. NEOBSAHUJE LEPOK!

Rozbor bylín v zmesi: Nápoj vyrobený (z 90%) zo sušenej BioSlzovky obecnej, čo sú semená divokej trávy, podobné jačmeňa (avšak jedná sa o krmovinu, nie obilninu!), ktorá je známa aj pod názvom Jóbove slzy alebo perlivý jačmeň - čínsky Yi yi ren (Legendy písané bylinami) - posilňuje dráhu sleziny a jej čchi PI QI XU a vylučuje vlhkosť SHI, ktorá je na túto škodlivinu veľmi citlivá. Napriek chladnej povahe neoslabuje žalúdok a odvádzaním vlhkosti nepoškodzuje riadnu energiu čchi Qi, čo v praxi málo takýchto bylín vie! Lieči teda tak podstatu choroby, tak aj jej vrchol! Ďalej vylučuje hlien TAN a odstraňuje blokády, ktoré vznikajú v dôsledku kumulácie vlhkosti v svaloch, kĺboch a koži a prejavujú sa predovšetkým bolesťami. Tiež ochladzuje horúčosť RE a vylučuje horké toxíny RE DU, vzniknuté ako odpadové produkty látkové premeny, ktoré sa postupne usadzujú v organizme. Zostávajúcich 10% v zmesi potom tvorí kôra mandarínky Chen pi - je horká a dokáže vypúšťať, je štipľavá a dokáže rozptyľovať, je teplá a dokáže harmonizovať, je aromatická a dokáže vysúšať, vďaka čomu slezina „precitne“. Jej schopnosť liečiť stovky chorôb spočíva jednoducho v využití účinku regulovať energiu čchi Qi a vysušovať vlhkosť a rozpúšťať hlien TAN.

Všetky vyššie popísané účinky sa vzťahujú len k Nápoju čínskych MUDRcov, ktorý je vyrobený z prevarenej slzovky a nie z praženej! Čaj z praženej slzovky (u nás napr.. známy pod názvom Hatomugi čaj – sáčkový čaj z Japonska) má ceľkom opačné účinky na organizmus, pretože z hľadiska TCM posilňuje a zahrieva, bez toho že by vylučoval odpadnové látky, čiže je vhodný pre cca 5% našej západnej populácie (vegetariáni, makrobiotici apod.). Oproti tomu Nápoj čínskych MUDRcov je vyrobený len povarením slzovky a následným sušením do koncentrovaného prášku v pomere 1 : 5 (tzn. 1 gram instantného prášku odpovedá 5 gramom surovej suroviny).

Dávkovanie: Doporučená denná dávka je 4 gramy tj. 4 odmerky 1 x denne, najlepšie ráno (miesto čaju či kávy k raňajkám). Deti do 12 rokov užívajú polovičnú dávku. Pripravuje sa ľahko a to zaliatím instantného prášku horúcou vodou (cca 2 dcl) a po poriadnom rozmiešaní sa pije teplý (aj k jedlu). Prípadné častejšie močenie nie je na škodu. 

V prípade urýchlenia účinku slzovky (napr. u obezity či u závažnejších problémov) je možné zvýšiť dávkovanie a tento nápoj piť častejšie a to 2 – 3x denne.

Obsah: 100g (obsah bylín v max. možnej koncentrácii 1:5, čo v našom prípade zodpovedá 500 g instantného prášku, z ktorých je možné pripraviť 25 čajov).

Naša Bioslzovka je pestovaná na ekologických poliach na Taiwane a každá šarža je testovaná v akreditovanom laboratóriu EU v nemeckom Hamburgu a to na ťažké kovy, plesne, mikróby, aflatoxíny a hlavne ako jediná v ČR i na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), lebo tie sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť u produktov z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci v domnienke, že užívajú bylinné preparáty, sú naopak „zanesení“ ďalšími nežiadúcimi „chemikáliami“.

Jak si vybrat ze 3 TCM nápojů?

Ideální kombinací je pravidelná snídaně s Nápojem čínských MUDRců a k tomu dle vašich potíží po­píjet Nápoj pěti hvězd nebo Nápoj nebeské víly:

Nápoj čínských MUDRců (kód 900) je nejvhodnější pro nastartování našeho těla a ducha pro každodenní snídani a to pro každého! Jeho hlavní účinek spočívá v posílení sleziny PI QI XU a od­vedení patologického vlhka SHI, ostatní jeho účinky jsou pak méně výrazné.

Nápoj pěti hvězd (kód 850) je optimální popíjet během dne a večer pro dobré trávení a na „pro­čištění trubek“. Jeho hlavní účinek spočívá v ochlazení patologického horka RE ze žaludku a střev a vyloučení toxinů RE DU z organismu, ostatní jeho účinky jsou pak méně výrazné. Volně řečeno, žargonem dnešní doby, je vhodný pro každodenní detoxikaci.

Nápoj nebeské víly (kód 888) je vhodný jako každodenní pití (v průběhu dne) při hormonální ne­rovnováze organismu a při užívání jakýchkoliv syntetických hormonů k minimalizaci jejich ved­lejších účinků. Jeho hlavní účinek spočívá v harmonickém posílení jinu a energie čchi ledvin, sleziny a plic SHEN/PI/FEI QI XU.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.