Elixíry krásy pre každú pleť

Rastliny si ukladajú svetlo a teplo zo slnka vo svojej najcennejšej časti - v semenách. Z týchto semien sa potom získavajú čisté rastlinné oleje. Semená sú nabité energiou a účinnými látkami. Ich správnym spracovaním sa tieto výživné látky dostanú do olejov a tie sa potom použijú v prírodnej kozmetike.

Takto je možné preniesť to najlepšie, čo nám príroda dáva, až do našej pokožky. V tom je zmysel a výnimočnosť prírodnej kozmetiky.

Rastlinné oleje tvoria základ prírodnej kozmetiky.

Predstavíme vám základné rastlinné oleje, ktoré sa používajú v prírodnej kozmetike.

Mandľový olej je emný a ľahký olej, ktorý udržiava pokožku dobre hydratovanú. Má výbornú znášanlivosť a preto sa hodí aj pre bábätká a malé deti. Obsahuje vitamín E. Odporúča sa pre citlivú, suchú a hrubú pokožku.

FotkyFoto_6920403_S

Marhuľový olej sa lisuje z marhuľových jadier. Je jemný a ľahký, dobre sa vstrebáva do pokožky. Používa sa ako univerzálny základný olej, pretože ho dobre znáša aj citlivá pokožka. Vysoký obsah nenasýtených tukov umožňuje veľmi dobrú výživu pokožky.

Argánový olej má výnimočné zloženie pre zrelú pleť. Obsahuje kyselinu linolovú a olejovú, ktoré výborne hydratujú suchú pokožku.  Získava sa zo semien argánovníka, ktorý dáva plody iba raz za dva roky. Rastie iba v pohorí Atlas v maroku.

Borákový olej je výborný pre suchú pokožku so svrbením a podráždením. Obsahuje kyselinu gamalinolénovú. Pokožku ukľudňuje a podporuje jej prirodzené ochranné funkcie. Pomáha zadržiavať v pokožke vodu a tým zabezpečuje jej pružnosť.

Kokosový olej veľmi dobre hydratuje a vyživuje pokožku. Pri izbovej teplote má pevné skupenstvo. Má príjemnú vôňu.

FotkyFoto_62862165_XS

Pupalkový olej obsahuje kyselinu gamalinolénovú. Nedostatok tejto kyseliny spôsobuje svrbenie a podráždenie pokožky. Udržuje pokožku pružnú a hydratovanú. Odporúča sa na suchú pokožku, ktorá potrebuje špeciálnu starostlivosť.

Sacha Inchi olej sa vyrába zo semien orieškov, ktoré rastú na stromoch pri prameni Amazonky v Peruánskych Alpách. Tento olej je ľahký, dobre vstrebateľný. Má vysoký obsah alfalinolenovej kyseliny a ďalších polynenasýtených mastných kyselín. Je vhodný na suchú a zrelú pleť.

Jojobový olej je vlastne tekutý vosk, ale označuje sa ako olej. Je veľmi šetrný a vhodný pre všetky typy pleti. Reguluje hydratáciu a zjemňuje pokožku. V prírodnej kozmetike je veľmi často využívaný.

Makadamiový olej zanecháva na pokožke tenký ochranný film. Podporuje hydratáciu a regeneráciu. Má podobné zloženie ako kožný maz. Najlepšie ho využije suchá a citlivá pleť.

Slnečnicový olej má veľmi nízku viskozitu a je bohatý na kyselinu linolovú. Je veľmi ľahko vstrebateľný. Obsahuje lecitín a vitamín E. Hydratuje a vyživuje pokožku. Je veľmi dobrým základom pre výrobky určené na normálnu a zmiešanú pokožku.

Olivový olej zanecháva na pokožke ochranný film. Je vhodný na normálnu a suchú pokožku. Často sa používa na masáže.

Olej so semien granátového jablka obsahuje vzácnu kyselinu punikovú. Má jemnú červenkastú farbu. Tento olej má výborné antioxidačné účinky, podporuje regeneráciu pokožky a obnovu buniek. Je výborný na suchú, zrelú a namáhanú pokožku.

FotkyFoto_103958830_XS-2

Rakytníkový olej z dužiny obsahuje veľké množstvo kyseliny palmitolejovej, ktorá je dôležitou zložkou lipidovej vrstvy pokožky. Tento olej výborne regeneruje namáhanú, poškodenú pokožku. Rakytníkový olej so semien obsahuje kyselinu linolovú. Často sa používa na namáhanú pokožku s neurodermatitídou.

Sezamový olej má výborné antioxidačné účinky a používa sa na ochranu pred negatívnymi vplyvmi prostredia. Je vhodný pre všetky typy pokožky. Má vysoký obsah vitamínu E.

Bambucké maslo obsahuje vysoké množstvo nezmýdliteľných látok. Bambucké maslo zmäkčuje a vyhladzuje pokožku a zároveň jej dodáva potrebné lipidy. Je vhodné na suchú, popraskanú a poškodenú pokožku.

Slnečnicový olej má veľmi nízku viskozitu. Obsahuje lecitín, vitamín E a kyselinu linolovú. Dobre sa vstrebáva. Je výborným základom výrobkov určených na normálnu a zmiešanú pokožku. Dobre hydratuje a vyživuje.

Olej z pšeničných klíčkov obsahuje veľa tukových zložiek a vitamín E. Kyselina linolová a palmitová podporujú prirodzené regeneračné procesy v pokožke. Je vhodný na všetky typy pleti, obzvlášť na pleť suchú, zrelú. Chráni pred voľnými radikálmi.

Pozrite si ponuku čistých rastlinných olejov