ZRODENIE FÉNIXA - Huang quin wan - TCM Herbs

Kód: TCH009
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes. 30g v prášku.

Detailné informácie

Objem: 30 g
Na sklade | TCH009
€17,89

Podrobný popis

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vylučuje vlhko a horúčosť z troch ohnísk SHI/RE SAN JIAO
Vylučuje oheň HUO a horké toxíny RE DU
Ochladzuje horkosť v krvi RE XUE
Sťahuje stúpajúci jang pečene GANG YANG SHI
Vylučuje horko zo žlčníku DAN RE
Utišuje nekľudný plod z horúčosti RE v matkinom lone
 

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Univerzálna detoxikačná bylina pre súčasného človeka
Všetky akútne a chronické zápaly:
Kožné (akné, ekzémy, ruža, opary, pásové a genitálne opary, lupienka, furunkly, karbunkly, píštele, bradavice...)
Pľúcne (zápaly priedušiek a pľúc s vykašliavaním žltých hlienov, sarkoidóza...)
Tráviace (zápaly žalúdku a čriev, akútna a chronická hnačka – salmonela, úplavica, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, vredová choroba, zápal pečene a žlčníku, prítomnosť Helicobactera, celiakia...)
Močové (infekcie močových ciest, zápaly ľadvín a močového mechúra...)
Gynekologické výtoky, zápaly a mykózy, kondylomaty
Rezistentné kmene baktérií (zlatý stafylokok, streptokok, chlamýdie, borelióza...)
Lymská borelióza
Alergia na rôzne druhy potravín, vrátane celiakie
Zvýšený cholesterol a krvné tuky
Vysoký krvný tlak
Migrény
Krvácanie z nosu, krv v stolici, krv vo vykašliavanom hliene, vracanie krvi
Nekľudný plod v matkinom lone, hroziaci potrat

Rozbor bylín v zmesi Podľa tradičnej čínskej medicíny - Tento bylinný prášok obsahuje len jednu bylinu, o to však pre dnešného človeka významnejšiu – Huang qin. Koreň rastliny, používaný ako liečivo, má v reze zlato žltú farbu, preto aj čínsky názov v preklade znamená „žlté zlato čiiže zlaťások“. Bylina je horkej a sťahujúcej chuti, ochladzujúca vylučuje škodlivú horúčosť a vlhko SHI/RE z dráhy pľúc FEI, žalúdka WEI, žlčníka DAN, hrubého čreva DA CHANG, srdca XIN, tenkého čreva XIAO CHANG a pečene GAN. Má podobné účinky ako Aspirín. Vyživuje a ukotvuje placentu, upokojuje delohu, posilňuje energiu plodu, robí plod zdravším a zabraňuje potratu. Podľa posledných výskumov tlmí aj rast nádorových kancerogénnych buniek.

Podľa TCM:

- ochladzuje horko v pľúcach

- vylučuje napadnutie letným horkom WEN BING - SHU WEN

- vylučuje horúci vietor z horného ohniska a z kože

- ochladzuje všetky typy horka

- vyživuje nedostatočný jin YIN XU a sťahuje stúpajúci jang YANG SHI po pôrode

- rozprúďuje stagnujúcu čchi  v hrudi QI ZHI

- rozpúšťa hlien TAN pod bránicou

- ochladzuje horko v spodnom ohnisku SHANG XIAO RE a vylučuje vlhko v slezine PI SHI

- ukľudňuje plod v matkinom lone

Vďaka širokému záberu pri vylučovaní horka a vlhka z organizmu môže byť táto bylina akousi univerzálnou detoxikačnou bylinou súčastnosti.

Dávkovanie: 5 odmeriek bylinného prášku 1x denne ráno zaliať horúcou vodou.

Optimálny je tento bylinný prášok pridať do ranného Nápoja čínskych MUDRcov (kód 900), čím vznikne i celkom chutná horkosladká káva. V Číne v prípade akútnych či dlhodobých problémoch užívajú dávku 2 – 3 x väčšiu.

Je možné užívať spoločne aj s antibiotikami a to či v akútnom či v chronickom štádiu choroby a to aj dlhodobo, pokiaľ si to stav organizmu vyžaduje, napr. aj 3 mesiace.

U tzv. detoxikačnej kúry sa odporúča, každoročne 3 mesiace na jar (začínajúc od Popolcovej stredy) a 3 mesiace na jeseň (od 15.srpna), túto bylinu pridávať do Nápoje čínskych MUDRcov.

Nepoužívať: pri chlade z nedostatku v slezine a žalúdku PI/WEI AHN XU.

Každá šarže bylinných tabliet a nápojov je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarrskom Schlierene a to na identifikáciui bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú okrem iného aji na 460 druhov pesticídov (4 skupiny), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta.

Často sa stáva, že zákazníci v domnienke, že užívajú bylinné preparáty, sú naopak "zanášaní" ďalšími nežiadúcimi "chemikáliami". Všetky dokumenty o vyšetrení nájdete v článku Bezpečnost a kvalita produktů TCM Herbs - viz príklad takého laboratórneho vyšetrenia na ťažké kovy, na identifikáciu bylín, baktérie, plesne a pesticídy. Byliny v našich tabletách nie sú ionizované a bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické a konzervačné látky (ako jediná spájajúca látka je používaná prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu do 1%) ani lepok a kyselinu aristolochovú.

Z vyššie spomenutého vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácie bylín v zmesi je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom surových bylín) a kvality (ceľkom bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec, představiť a dopriať!

Výrobca: Medichin TCM Herbs

Čínske bylinné zmesi od výrobcu Medichin:

sú100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách EU Kneipp Forschung v Nemecku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny),  pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR
 

Čo sú Bylinné zmesi WAN ?

Bylinné zmesi WAN sú tradičné čínske bylinné zmesi vo forme lisovaných guličiek. Guličky uľahčujú užívanie, sú chuťovo neutrálne a stabilné. Čínske bylinné zmesi TCM Herbs sú vyrobené podľa starých tisícročných receptúr. Výrobca striktne dbá na dodržiavanie receptúr uvádzaných v lekárskych knihách starých autorov.

Ako pôsobia čínske bylinné zmesi ?

Rešpektujú prepojenosť troch apektov ľudského organizmu - telesného, energetického a duševného. Majú vyvážený účinok na celý organizmus a pôsobia komplexne.

Prečo dôverovať tradičnej čínskej medicíne ?

Tradičná čínska medicína existuje už 4000 rokov. Jej zásady a pricípy sú overené tisícročnými skúsenosťami. Cieľom tradičnej čínskej medicíny je zachovanie zdravia u zdravých a vrátenie zdravia chorým. Tradičná čínska medicína nie je liečiteľstvo, ale vysoko sofistikovaná vedecká disciplína.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: