SPADNUTIE KAMEŇA ZO SRDCA - BAN XIA HOU PO WAN mod. - TCM Herbs

Neohodnotené
 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
Bežná cena €18,36
Ušetríte €2,20 (–12 %)
€16,16
Značka TCM Herbs
Kategória Podpora zdravia
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH081 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €18,36 €16,16
   
 

SPADNUTIE KAMEŇA ZO SRDCA - BAN XIA HOU PO WAN mod. - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie:

 • Rozprúďuje stagnáciu energie čchi QI ZHI srdca, pľúc, žalúdka a pečene
 • Ochladzuje vnútornú horkosť RE srdca, pľúc, žalúdka a pečene
 • Rozpúšťa hlien TAN a rozptyľuje zauzleniny
 • Sťahuje vzbúrenú čchi QI NI (tzv. spúšťa protichodné)

Odborná literatúra o TCM uvádza: Ide o modifikáciu originálnej tradičnej čínskej bylinnej zmesi BAN XIA HOU PO WAN, ktorá je upravená na dnešné pomery. Depresia, smútok, žiaľ, náladovosť, hystéria, úzkosť, frustrácia, obavy, strachy, pocit napätia a nepohody, podráždenosť, výbušnosť, upätosť atd. - to všetko sú typické prejavy pre stagnáciu energie Qi spolu s hlienom TAN, ktorá postihuje dnešného človeka viac než by bolo zdravé. Podľa TCM duch sídli v pečeni a jeho správna funkcia sa prejavuje v nápadoch, kreativite, v projektoch, živými a uskutočňovanými predstavami, inšpirácií, plánovaním, odhodlaním a seba (na)smerovaním - jednoducho duch zaisťuje „myšlienkový pohyb“. Vo chvíli, kedy myseľ, sídliaca v srdci, dostatočne nedostáva v dôsledku stagnujúcej energii Qi tento „drajv“ (ktorý by sme mohli v dnešnej reči vyjadriť ako „ťah na bránku“), potom sa človek cíti frustrovaný, bez zmyslu života a stráca všetky vyššie spomenuté pozitívne vlastnosti vrátane straty „duchaplného“ pohľadu (doslova, lebo duch sa prejavuje mimo iné aj v očiach a v prípade plného zdravia je aj pohľad a výraz zdravý). Taký človek má potom aj „bezduché“ myšlienky, vedie „bezduché“ reči a aj sa chová ako „bez duše“. Dostáva sa tak postupne na križovatku ťažkostí, z ktorej nevie kam. Nevie, ako riešiť vzťahy, ako v práci, ako si usporiadať život - skrátka upadá do depresie. Ku stagnácii energie Qi, ktorá v tomto prípade postihuje najprv srdce a pľúca (a až potom pečeň), dochádza v dôsledku nadmerných emócií. V prípade pľúc je to smútok a žiaľ, u srdca potom zasa trudnomyseľnosť, plačlivosť, melanchólia, zadumanosť či premýšľavosť. Je však nutné podotknúť, že všetky emócie vo svojom dôsledku vždy spôsobujú stagnáciu energie čchi QI ZHI !!! Tato stagnácia sa prejavuje nielen psychickými príznakmi (vyššie), ale aj telesnými príznakmi (nižšie) a tak aj napĺňa slová o prepojení tela a duše, teda o tzv. psychosomatickej medicíne (viz. Psychické problémy z pohľadu TCM).

Stagnácia Qi pľúc sa prejavuje príznakmi ako je pocit knedle v krku, problematické prehĺtanie, pocit tlaku či napätia na hrudi, povrchné dýchanie, časté zívanie a vzdychanie, napätie na hrudi u žien, predmenštruačné napätie. Pocit horúčosti, červené líca a smäd sa pridávajú v dôsledku toho, že každá stagnácia sa skôr či neskôr nakoniec premení na horko z nadbytku RE (ako uhlie, ktoré sa samo zapáli v uzavretej komore). Taký človek má potom pocit, že mu „čosi sedí“ na hrudi, na bruchu, pod rebrami, čo ho dusí ako fyzicky (často sa objavuje tzv. psychická astma, zvlášť u žien), tak deptá aj psychicky. Jednoducho je to „na… (s)padnutie“! Typické tiež je, opäť zvlášť u žien, pocit hlasitého a kaskádovitého dychu, kedy človek chce ako keby mechanicky „rozdýchať a odblokovať“ pocit slivky či ťažoby v krku a na hrudi a ktoré je často zamieňané (ako už to tak býva) s hysteroidnými prejavmi…

Stagnácia Qi srdca sa prejavuje príznakmi (okrem niektorých vyššie spomenutých) ako je búšenie srdca, slabosť a chlad v končatinách, bledý vzhľad, nechutenstvo, napätie v hrudi a pod ňou, nechuť ležať, skôr sedieť. V prípade zvýšenej podráždenosti a duševného nekľudu sa k tejto bylinnej zmesi pridáva aj ďalšia bylinná zmes Radosť prichádzajúceho spánku (127).

Stagnácia Qi pečene sa projavuje príznakmi ako je napätie a bolesťou šije a krčných svalov, bolesti hlavy, brušné napätie, nepravidelná stolica, zápcha, sucho a horkosť v ústach, u žien nepravidelná menštruácia či predmenštruačný syndróm, napätie okolo žalúdka a pod rebrami (latinsky sa povie pod reberné hypochondrium - a z toho pravdepodobne vznikol aj názov pre tzv. hypochondra, čiže človeka, ktorému (podľa všemožných medicínskych vyšetrení) nič nie je, ale trápia ho najrôznejšie neurčité problémy, o ktorých referuje svojmu okoliu. TCM však nepozná termín „hypochonder“, pretože každý príznak má vždy aj svoju príčinu. Vtedy sa pridáva k pôvodnej bylinnej zmesi ďalšia bylinná zmes Skľudnenie rozvírenej hladiny (062).

Stagnácia Qi žalúdka sa prejavuje zlým trávením, diskomfortom v oblasti brucha, nevoľnosťou a má za následok aj vznik hlienu TAN, ktorý stúpa v protismere do hlavy, blokuje „mozgové otvory“ a tým aj správne myslenie a uvažovanie a ktorý podobne ako hmla zastiera myseľ a „zatemňuje mozog“. Taký človek potom stráca prehľad a porozumenie pre riadny chod vecí v živote, nevie sa zaradiť, ťažko sa orientuje vo svete ľudí, ktorý je preň potom akousi „ľudskou džungľou“, cíti sa zmätený, neusporiadaný a bez cieľa, jednoducho nejde mu „to do hlavy“ a „nie je na to“, ako sa s obľubou pekne česky hovorí.

Bylinná zmes Spadnutie kameňa zo srdca (081) je ideálna pre všetky prípady (a že ich dnes je!), ktoré sa objavujú v dôsledku emočnej nerovnováhy, spôsobené stagnáciou Qi, meniacou sa na vnútornú horúčosť RE a spolu s hlienom TAN blokujú horné a aj strední ohnisko. Na rozdiel od pôvodnej klasickej zmesi, ktorá neochladzovala, je tu pridaná bylina Dan zhu ye, ktorá mocne ochladzuje vnútornú horúčosť RE a odstraňuje podráždenosť a nekľud ducha. Príznačný názov Spadnutie kameňa zo srdce (niekedy je možné v angličtine čítať aj Rolling of Heartstone) pripomína skupinu Rolling Stones, po ktorej svižných rytmoch vám síce „spadne“ kameň zo srdca (a niekedy i srdce...do gatí), ale po chvíli sa opäť vracia všetko k (ne)normálu. Avšak na rozdiel od všemožných pseudo stimulácií (alkohol, drogy a rock´n“roll) pri užívaní tejto bylinnej zmesi sa postupne navracia harmónia do tela aj do duše - ako keď ťaživý kameň, ktorý ťahá všetko ku dnu, je odhodený a človek sa zase vznáša… k nebesám či žiarivým zajtrajškom!

Každá šarža bylinných tabliet je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarskom Schlierene a to na identifikáciu bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú mimo iné aj na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom. Bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické látky ani kyselinu aristolochovú.

Z vyššie spomínaného vyplýva, že bylinné tablety TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácie bylín v zmesi je 5 x vyššie) a kvality (absolútne bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny (a prírodnej medicíny vôbec) predstaviť a dopriať!

Rozbor bylín v zmesi: Cisárska bylina Zhangye Ban Xia vysušuje vlhkosť, premieňa hlien TAN, rozptyľuje zauzleniny a rozpúšťa nahromadenie, sťahuje vzbúrenú čchi QI NI nadol, čím zastavuje nevoľnosti a zvracanie a harmonizuje žalúdok. Tým tiež priaznivo ovplyvňuje všetky hlavné aspekty tohto syndrómu. Prvý minister Hou po odstraňuje pocity plnosti, napätia a tlaku na hrudi a pod rebrami (tzv. otvára hrudné otvory) a pomáha cisárovi rozpustiť hlien TAN, pomáha rozprúďovať zauzleniny a sťahovať dolu vzbúrenú čchi QI NI (a tím aj časté zívanie). Druhý cisár Fu ling vylučuje nadmernú vlhkosť močom a tým pomáha cisárovi v premene hlienu TAN, ktorý sa tak nemôže z nadbytočného vlhka tvoriť. Asistent Sheng jiang pomáha cisárovi harmonizovať žalúdok a sťahuje rozbúrenú žalúdočnú čchi QI NI, čím tiež napomáha k rozpusteniu hlienu TAN. Ďalší asistent Dan zhu ye je pridaný do tejto klasickej zmesi preto, aby ochladzoval horúčosť z nadbytku RE v srdci, v pľúcach v žalúdku a v žlčníku. Táto horúčosť vzniká v dôsledku stagnácie energie čchi QI ZHI. Zhu ye tiež odstraňuje podráždenosť ducha a nekľud v srdci a dokáže i odvádzať horúčosť dolu prostredníctvom moču - je to bylina ako prečišťujúca, tak i odvádzajúca. Poslíček Zi su ye podporuje trávenie, harmonizuje žalúdok a rozprúďuje energiu čchi QI, hlavne na úrovni pľúc, kam i pomáha smerovať účinok ostatných bylín, pretože hlavné príznaky tohto syndrómu sú na úrovni hrdla, ktoré odpovedá (podľa TCM) pľúcam. Súčasne odstraňuje aj kašeľ.

Dávkovanie: 3x denne 4 tablety, deti od 3 do 12 rokov 2 tablety denne (v Číně používajú v prípade potreby a intenzity problémov dávku 2 - 3x vyššiu). Najčastejšie sa táto zmes užíva spolu Zkľudnenie rozvírenej hladiny (062) pri stagnácii Qi v pečeni, meniacich sa na horúčosť či s Radosť prichádzajúceho spánku (127) pri stagnácii Qi srdca a pečene so zvýrazneným duševným nekľudom a podráždenossťou.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5)

Výrobca: TCM Herbs

Čínske bylinné zmesi od výrobcu Medichin:

 • sú 100% prírodné produkty
 • neobsahujú žiadny lepok
 • byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách EU Kneipp Forschung v Nemecku
 • byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
 • sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
 • čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
 • produkty sú schválené UVZ SR

Čo sú Bylinné zmesi WAN ?
Bylinné zmesi WAN sú tradičné čínske bylinné zmesi vo forme lisovaných guličiek. Guličky uľahčujú užívanie, sú chuťovo neutrálne a stabilné. Čínske bylinné zmesi TCM Herbs sú vyrobené podľa starých tisícročných receptúr. Výrobca striktne dbá na dodržiavanie receptúr uvádzaných v lekárskych knihách starých autorov.

Ako pôsobia čínske bylinné zmesi ?
Rešpektujú prepojenosť troch apektov ľudského organizmu - telesného, energetického a duševného. Majú vyvážený účinok na celý organizmus a pôsobia komplexne.

Prečo dôverovať tradičnej čínskej medicíne ?
Tradičná čínska medicína existuje už 4000 rokov. Jej zásady a pricípy sú overené tisícročnými skúsenosťami. Cieľom tradičnej čínskej medicíny je zachovanie zdravia u zdravých a vrátenie zdravia chorým. Tradičná čínska medicína nie je liečiteľstvo, ale vysoko sofistikovaná vedecká disciplína. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.