OVOCIE STROMU ŽIVOTA - SU ZI JIANG QI WAN - TCM Herbs

Kód: TCH034
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH034
€17,89

Podrobný popis

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Zahrieva a premieňa chladný TAN
Znižuje vzbúrenú čchi Qi
Zastavuje kaseľ a utišuje dýchavičnosť
Zahrieva YANG ľadvín

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Chronická astma, Chronická bronchitída
Dermorespiračný syndróm - astme predchádza ekzém
Dušnosť a pískanie na hrudi

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Táto bylinná zmes sa používa podľa čínskej medicíny k liečbe chladného hlienu v pľúcach. Chladný hlien tu predstavuje vykašliavaný hojný biely hlien, ktorý blokuje funkciu pľúc, čo spôsobuje sipenie a krátky dych s obtiažnym nádychom, dýchavičnosťou a tlakom na hrudníku. Súčasne je tu prítomná aj nedostatočnosť ľadvín, obzvlášť YANG, ktorá sa prejavuje bolesťou či slabosťou v bedrách alebo v dolných končatinách a únavou event. aj opuchmi. Takýto stav sa nazýva v čínskej medicíne stavom „nadbytku hore a nedostatku dole“. Nadbytkom hore je myslené prítomnosť chladného hlienu v pľúcach a nedostatkom dole sa chápe oslabenie ľadvín, pretože podľa čínskej medicíny slabé ľadviny nemôžu nasávať energiu z pľúc, ktorá sa tu potom hromadí a spôsobuje blokádu pľúc v podobe astmy, emfyzému či chronickej bronchitídy. Ovocie stromu života uvádza do súladu nerovnováhu medzi ľadvinami a pľúcami, keď sťahuje „vzbúrenú QI“ smerom dolu a vylučuje chladný hlien z pľúc.

Rozbor bylín v zmesi:

Táto zmes berie v úvahu obe patológie, ako hore, tak dole. Primárnou stratégiou je tu vrátenie smeru vzbúrenej Qi pľúc dole, zastavenie kašľa, a sipotu a vylúčenie TAN. Až na druhom mieste stojí ohriatie ľadvín a posilnonie ich nasávacej funkcie. Cisárom je tu Zi su zi, ktorá znižuje vzbúrenou Qi pľúc dole, rozpúšťa TAN, zastavuje kašeľ a tlmí dýchavičnosť. Ministerskými bylinami v tejto zmesi sú Ban xia, Hou po a Qian hu, ktoré tvoria silnú kombináciu k rozpusteniu TAN, zastaveniu kašľa a utíšeniu dušnosti. Súčasné použitie Chen pi výrazne zosilňuje ich účinok. Qian hu má chladnú povahu a jeho kombinacia s teplými bylinami je vhodná k premene TAN a podpore volného kolobehu Qi. Cisár spoločne s týmito ministrami ovplyvní nadbytok hore. Až asistenti liečia nedostatečnost dole. Rou gui ohrieva ľadviny, podporuje ich nasávacu funkciu. Svojou teplou povahou pomáha vylúčit chlad. Druhý asistent Dang gui v akutnom štádiu pomáha utíšiť vzbúrenú pľúcnu Qi, a tým zastavuje kašeľ. Pokiaľ stav prejde do chronického štádia, doplňuje a rozhýbava krv a súčasne ochraňuje Yin a Qi pred poškodením štiplavími a vysušujúcimi bylinami. Ostatné byliny sú poslíčkovia. Shen jiang a Zi su ye rozptyluje chlad a zlepšuje cirkuláciu Qi pľúc. Zhi gan cao a Da zao harmonizujú stredné ohniská, čím pomáhajú v rozpušťaní TAN. Ďalej harmonizujú pôsobenie ostatných bylín v zmesi

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: