Viete čo sú hydrofilné oleje ?

Hydrofilné umývacie oleje sa používajú na jemné čistenie pleti. Ich základom je rastlinný olej, ktorý pokožku vyživuje a zvláčňuje. Zloženie hydrofilného oleja je upravené tak, aby sa dal jednoducho zmyť vodou.

Hydrofilný olej výborne odličuje make up bez podráždenie pleti. Nevysušuje pokožku a vďaka výživnému zloženiu chráni ochranný kožný film.

S hydrofilným olejom ľahko odlíčite aj vodeodolnú riasenku bez toho, aby ste si podráždili jemnú pokožku okolo očí.

Ak pleť pravidelne čistíte bežnými prípravkami na umývanie, môže sa stať, že časom pleť stratí svoj ochranný film a bude podráždená. Prejavia sa nej problémy ako napr. extrémna suchosť alebo naopak nadmerné mastenie, tvorba akné či ekzému. Bežné umývacie prostriedky ako syntetické mydlá a gély obsahujú agresívne tenzidy a tie pleť veľmi vysušia. Následne sa pleť snaží tento deficit vyrovnať a problémom môže byť nadmerné mastenie pleti. Pravidelné silné čistenie môže byť aj príčinou akné.

FotkyFoto_75255522_XS

Hydrofilný olej je je ľahko zmyteľný vodou a po jeho použití pleť nebude nadmerne mastná.  Nemusia sa ho báť ani ženy s mastnejšou pleťou alebo so sklonom k akné. Práve naopak, niekedy môže byť aj pre tieto typy pleti veľkým prínosom.

Hlavná výhoda: Hydrofilné oleje čistia bez narušenia ochranného filmu.

Použitie: Niekoľko kvapiek hydrofilného oleja naneste na vlhkú pleť.  V spojení s vodou hydrofilný olej vyvorí riedku emulziu. V tejto emuzii sa rozpustia nečistoty aj nadbytčná mastnota z pleti.  Zvyšok hydrofilného oleja odstráňte kozmetickým tampónom navlhčeným pleťovou vodou alebo pleť jednoducho opláchnite vodou.

Pokožka bude už po odlíčení nádherne jemná a vyživená bez známky podráždenia.

A potom stačí naniesť už iba obľúbený pleťový olej alebo krém.

Tipy na hydrofilné oleje:

Hydrofilné oleje sú vhodné pre všetky typy pleti. Výrobcovia prírodnej kozmetiky ponúkajú rôzne receptúry, ktoré sú prispôsobené pleti suchej, mastnej, aknóznej, zrelej.... Určite je si z čoho vyberať.

My vám ponúkame niekoľko overených typov:

Hydrofilný olej levanduľový Nobilis Tilia je vhodný na všetky typy pleti. Veľmi dobre pôsobí na pleť suchú a citlivú. Zmierňuje začervenanie a podráždenie.

Lemon tea tree odličovací olej Saloos je vhodný na mastnejšiu mladistvú pleť so sklonom k akné. Má antiseptické účinky a jemne čistí zapálené miesta.

 Argán revital hydrofilný odličovací olej Saloos  je vhodný na suchú zrelú pleť. Obsahuje aj argánový olej, ktorý pokožku zvláčňuje. Zabraňuje tvorbe vrások.

Hydrofilný olej s Tea Tree Nobilis Tilia má antibakteriálny účinok. Výborne čistí a dezinfikuje aknóznu pokožku.

Čistiaci olej Neutral original ATOK je vhodný na extrémne citlivú pleť. Má neutrálne zloženie bez éterických olejov a byliniek. Dobre pôsobí na alergickú a ekzematickú pokožku. Minimalizuje podráždenie.