Dehydrovaná pleť ? Poradíme ako sa o ňu starať.

Dehydratovaná pleť je dnes častým problémom. V dôsledku častých zmien teplôt, pôsobením kúrenia či klimatizácie a vplyvom znečisteného ovzdušia, stresu a  pracovného vyťaženia naša pleť stráca schopnosť viazať vodu. Vysychá, má sivú chorobnú farbu a je bez zdravého lesku.

Prírodná kozmetika však dokáže s pleťou divy! Poradíme vám ako na to.

Ako zistiť či je vaša pleť dehydratovaná?

Hlavným príznakom dehydratovanej pleti je strata zdravej farby. Vysušená pleť pôsobí zašednuto. Pvorchové bunky sú vysušené bez života a majú sivastý nádych. Zdravá dobre hydratovaná pleť sa jemne prirodzene leskne a má peknú ružovkastú farbu.

Ďalším príznakom je pnutie v pleti. Ak po čistení pleti máte pocit napnutia, ako by vám koža bola malá, vaša pleť trpí vysušením a nedostatkom vody.  Pnutie je cítiť aj na dotyk. Pokožka je veľmi citlivá, dokonca môže zčervenať.

Dôležité je rozlíšiť, či je vaša pleť suchá alebo dehydratovaná. Tieto dva stavy majú podobné príznaky a sú ľahko zameniteľné. Dehydratovanej pleti však nepomôže natieranie sa mastnými výživnými krémami, či olejmi. Potrebuje dodať hlavne vlhkosť. V tom prípade je potrebné zvoliť správne prípravky, ktoré dehydratovanej pleti dodajú vlhkosť a vrátia je rovnováhu.

FotkyFoto_74910742_XS-2

Ako ošetriť dehydratovanú pleť

Ošetrenie pleti začnite vždy jemným pleťovým mliekom alebo hydrofilným olejom. Pleť tak vyčistíte bez vysušenia. Dehyratovaná pleť by sa nemala čistiť gélmi alebo mydlom, pretože tie odstránia aj ochrannú vrstvu a pleť sa tak neustále oslabuje. Pleťové mlieko alebo hydrofilný olej fungujú perfektne, pretože naviažu na seba mastné nečistoty a zároveň sú zmývateľné vodou. Druhým krokom je tonizácia a dočistenie pokožky pleťovou vodou bez alkoholu.

Náš tajný tip je Kvetová ružová voda. Výborne pokožku dočistí a osvieži. Nastriekajte ju na vatový tampón a použite na odstránenie posledných nečistôt. Na záver čistenia ešte nastriekajte ružovú vodu na tvár a nechajte do pokožky vpiť.

Základ hydratácie - Hyalurónové sérum

Potom naneste na pleť hydratačné hyalurónové sérum. Kľudne môže byť ešte vlhká od ružovej vody. Tieto dva prípravky sa vám krásne spoja a rýchlo sa vstrebú.  Je to základ hydratácie. Prírodná kozmetika ponúka niekoľko výborných hyalurónových sér, ktoré sú pre dehydratovanú pleť hotovým balzamom. 

Kyselina hyalurónová dodáva pleti postupnú a dlhotvajúcu hydratáciu. Jej molekuly viažu vodu a uvoľňujú ju do pokožky postupne. Pri pravidelnom používaní výrazne zmierňuje prejavy dehydratácie ako pnutie, podráždenie, ryhy, tvorbu šupín...

Keď sa vám sérum vstrebá, môžete naniesť ešte jemnú vrstvu hydratačného revitalizačného krému. To už záleží od typu pleti. Niekomu môže stačiť sérum, iná pleť bude potrebovať aj trochu výživy. Záleží aj ročného obdobia. Klasických hydratačných krémov ponúka prírodná kozmetika dostatok a určite si vyberiete.

K tejto pravidelnej starostlivosti si doprajte ešte 2-3 krát týždenne hydratačnú masku. Pleť sa tak dôkladne napije vody a získa krásny vzhľad. Maska jej dodá potrebnú vlhkosť a pružnosť. Krásna žiarivá pleť bude vašou prednosťou.

Vyberte si prírodné hyalurónové sérum