Ženšen - Ren Shen tinktúra YaoMedica

Kód: YM027
Značka: YaoMedica
€21,89

Zvoľte variant

Tinktúra zo Ženšenu. Duševný aj fyzický stav a výkon, koncentrácia, koordinácia, stres. Podporuje erekciu. Je to výrazný adaptogén a antioxidant. 

Detailné informácie

Obsah: 50 ml
3 - 7 dní | YM027
€21,89

Podrobný popis

Ren Shen (Ženšen) je jednou z najznámejších čínskych liečiviek. V čínskej medicíne sa jeho terapeutické a vitalizačné účinky využívajú už po tisíce rokov. Prekladá sa ako ľudský koreň alebo sila zeme v podobe človeka. 

Ren Shen (Žen šen) podporuje duševný aj fyzický stav a výkon, koncentráciu, koordináciu, je vhodný pri strese. Podporuje erekciu. Je to výrazný adaptogén a antioxidant . 

Ženšen pravý obsahuje celú paletu účinných látok. Medzi farmakologicky podstatné zložky patria najmä saponíny, antioxidanty, polysacharidy a peptidy. Výskum obsahových látok začal už v roku 1854, kedy bol zo ženšenu izolovaný prvý glykozid a pomenovaný panaquilon. V roku 1906 potom bol izolovaný prvý saponín, panaxin. Od tejto doby bolo už zo ženšenu izolovalo viac ako 70 rôznych saponínov. Tie bývajú hromadne označované ako ginsenosidy, prípadne panaxosidy. Zo zásadných antioxidantov sa v ženšenu nachádzajú najmä maltol, kyselina salicylová a kyselina vanilová. 

Účinky podľa čínskej medicíny: 
silne dopĺňa Yuan Qi 
posilňuje Pi a Wei (slezinu a žalúdok)
posilňuje Fei (pľúca) 
rodí Jin Ye (tekutiny) a zastavuje smäd 
má AnShen účinok (harmonizuje ducha) 
tonifikuje Qi a Xue (krv) 
tonizuje Yang a posilňuje Shen (obličky) 
tonizuje Qi u pacientov v nedostatku, ak došli do kontaktu s vonkajším patogénom 

Zloženie: 
voda, alkohol Ren Shen  - ženšen pravý, koreň - Radix ginseng  - 10g 

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť 
Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej.

 

Dávkovanie: 
pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne. 
denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. 

Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní. 

po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku 
Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom. 
Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov. 
pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému 

pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie. 

na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie) 

Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
 Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete.

Dodatočné parametre

Kategória: TCM Tinktúry
Byliny: Ženšen

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: