VYSUŠENIE RYŽOVÝCH TERÁS - WEI/DA CHANG SHI/RE DU WAN mod. - TCM Herbs

Kód: TCH021
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH021
€17,89

Podrobný popis

VYSUŠENIE RYŽOVÝCH TERÁS - WEI/DA CHANG SHI/RE DU WAN mod. - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE a horký toxín RE DU zo žalúdka a čriev
ochladzuje oheň HUO zo stredného ohniska
rozpúšťa kožné akumulácie (abscesy, furunkly, vredy, ekzémy, akné...)

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Akútna a chronická gastritída
Crohnova choroba, ulcerózna kolitis
Akútne a chronické hnačky
Hemoroidy
Pálenie žáhy

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o modifikáciu originálnej tradičnej čínskej bylinnej zmesi XIE XIN JIAN WAN, ktorá je upravená na dnešné pomery. Byliny v zmesi patria k tým najchladnejším vôbec v celej histórii čínskej fytoterapie, preto sa používajú všade tam, kde je podľa TCM nadbytok horúčosti a vlhka SHI/RE a horkých toxínov RE DU, obzvlášť potom v strednom ohnisku, teda v dráhe žalúdka a čriev. Najčastejšie táto situácia nastane vďaka nezdravému stravovaniu a životospráve, a to ako jedla (kvantity či kvality - smažené, grilované, tučné, sladké, ostré...) , tak aj pitie (alkohol, mlieko, sladké limonády...). Taký stav predstavuje akékoľvek zápalové ochorenie a to ako akútne, tak aj chronické v priebehu dráh žalúdka a hrubého čreva.

Taký pacient býva väčšinou "vlhko mastný", potí sa, cíti sa "ťažko", obzvlášť po jedle, obtiažne trávi (tzv. neberie mu to), máva bolesti brucha po jedle, nadýmanie, nafúknutie, hojne vetrov, grganie, kyselina , zápach z úst, redšiu stolicu, v noci chrápe... V tráviacom trakte sa tento stav prejavuje napr. rôznymi zápalmi čriev (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída), zápaly žalúdka (akútna a chronická gastritída), akútne a chronické hnačky, hemoroidy apod. Keďže dráha žalúdka a hrubého čreva je spojená s kožou, tak sa tieto potiaže premietajú aj na koži, hlavne potom na tvári sa objavujú vo forme akné, ekzémov, saboroickej dermatitídy, psoriázy (aj vo vlasoch) apod.
Ako je vidno, každý z nás by čas od času potreboval "vyčistiť si svoj Augiášov chliev", k čomu táto zmes slúži naozaj dokonale!

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Cisárskymi bylinami v zmesi sú Shi gao a Bai hua she she gao. Funkciou prvej byliny je ochladzovať horúčosť RE a vylučovať oheň HUO z čriev a žalúdka. Druhá cisárska bylina je povahy chladnej a horkej, čím rovnako mocne ochladzuje horúčosť RE, ďalej vylučuje horký toxín RE DU, čím lieči hnisavé vredy (abscesy, furunkly, ekzémy na koži) a v črevách. Súčasne však je táto bylina aj sladká a chladná, vďaka čomu vylučuje horúčosť a vlhko SHI/RE zo stredného a spodného ohniska a to močením. Posledným císárom je Lian qiao, ktorá ochladzuje horúčosť RE, vylučuje horký toxín RE DU a lieči hnisavé vredy a abscesy ako na koži, tak v črevách. Ministri Huang qin a Huang lian ochladzujú horúčosť RE a odvádzajú vlhko SHI zo žalúdka a čriev. Tretí minister Yin chen hao vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE zo stredného ohniska a súčasne aj hojí kožné vredy a vyrážky.
Asistenti Ye ju hua vylučuje oheň HUO a horký toxín RE DU, čím lieči furunkly, karbunkly a kožné vredy a abscesy, Zhi zi ochladzuje krv RE XUE, vylučuje horký toxín RE DU a odvádza vlhko a horúčosť SHI/RE zo spodného ohniska a Pu gong ying, ktorý ochladzuje horúčosť RE, vylučuje horký toxín RE DU a vlhko SHI močením. Poslíček Gan cao harmonizuje účinok bylín v zmesi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade chladu v slezine PI HAN XU - zimomrivosť, bledosť, nechutenstvo. 

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: