UPRATANIE OBILNEJ SÝPKY - XIANG SHA LIU JUN ZI WAN - TCM Herbs

Kód: TCH073
Náš tip
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 200 tabliet / 36 g
Na sklade | TCH073
€17,89

Podrobný popis

UPRATANIE OBILNEJ SÝPKY - XIANG SHA LIU JUN ZI WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Doplňuje čchi Qi sleziny
Harmonizuje žalúdok
Upravuje obeh čchi Qi ZHI
Rozpúšťa hlien TAN
Utišuje bolesť

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Pocit prejedenia aj po malom jedle

Pocit tlaku alebo bolesti v okolí žalúdka

Grganie, nafukovanie až zvracanie s nechutenstvom

Kašovitá stolica alebo zápcha

Žalúdočné vredy

Chronický zápal žalúdka


Utišuje bolesťa o TCM uvádza
: Táto zmes je určená k úprave zažívacích ťažkostí, ako je pocit plnosti až po tupú bolesť v oblasti žalúdku, nechutenstve, zvýšenej únave po jedle, hnačkovitej stolici. V dnešnej spoločnosti plnej zhonu a stresu dochádza veľmi často vplyvom nesprávneho stravovania, nevhodného zloženie stravy a konzumácii jedla „za pochodu“ k zažívacím ťažkostiam. Zmes dobre pôsobí aj na stavy rannej nevoľnosti u tehotných žien.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskou bylinou je sladký a teplý Dang shen, ktorý silno doplňuje Qi sleziny. Ministrom je horký a teplý Bai zhu, ktorý spevňuje slezinu a vysušuje vlhkosť. Obe tieto byliny spoločne silno obnovujú transformačnú a transportnú funkciu sleziny, respektíve Qi sleziny. Asistent Fu ling je sladkej a neutrálnej povahy a vylučuje vlhkosť. Spolu s cisárom a ministrom posilňuje slezinu. Poslíček Zhi gan cao zohrieva a reguluje Qi stredného ohniska, harmonizuje pôsobenie jednotlivých bylín v zmesi. Ban Xia je horká a štiplavá, vysušuje vlhkost, rozpúšťa TAN a napravuje QI NI (protipohyb Qi) žalúdku, čím odstraňuje nevoľnosť a zvracanie. Ďalšou cisárskou bylinou je Chen pi, ktorá reguluje Qi, harmonizuje stredné ohniská, rozpúšťa TAN a vysušuje vlhkosť.

Týmto pôsobením priamo odstraňuje pocity tlaku a dispenzie na hrudníku či v bruchu, kašeľ, nevolnosť, zvracanie a nepriamo rozpúšťa TAN posilnením transformačnej a transportnej funkcie sleziny. Minister Fu ling podporuje pôsobenie cisárských bylín vylúčením vlhkosti zo stredného ohniska a posílnením sleziny, čím odstraňuje palpitácie a závraty spôsobené stúpajícim TAN. Asistent Zhi gan cao sa tu používa k posilneniu sleziny. Sha ren je teplá, aromatická bylina ostrej chuti, ktorá premieňa vlhkosť, otevára žalúdok, zohrieva slezinu a zastavuje hnačky. Sheng jiang harmonizuje žalúdok a pôsobí proti rozvoju protipohybu Qi žalúdku (WEI QI NI). Da zao harmonizuje pôsobenie jednotlivých bylín v zmesi a posilňuje stredné ohniská.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatočnosti jin YIN XU. Neužívať súčasne s liekmi na riedenie krvi. (Warfarin, Anopirin)

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: