XIAO YAO WAN - VOĽNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNIKA

Kód: TCM061
Značka: Lanzhou
€9,39

Zvoľte variant

Čínska bylinná zmes na tieseň, nepokoj, nervozita, striedanie nálad. Rôzne problémy zhoršujúce sa pred menštruáciou.

Detailné informácie

Objem: 200 guľôčok/ 33g
Na sklade | TCM061
€9,39

Podrobný popis

XIAO YAO WAN - VOĽNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNIKA

predmenštruačné problémy a bolesti behom menštruácie - emočná nestabilita, podráždenosť, plačlivosť, depresia, tieseň - tráviace problémy s bolesťami v podbrušku alebo okolo žalúdka, zhoršujúce sa stresom - "somatizácia" psychických problémov - žalúdočná, srdečná alebo iná neuróza - pocit hrče v krku

Hlavnou úlohou tejto kombinácie bylín je uvoľnenie. Uvoľnenie nie cez útlm, potlačenie, ale cez posilnenie, rozhýbanie – „lámanie obručí“, ktoré stiesňujú organizmus. Podľa starých majstrov dlhodobým potláčaním emócií, pôsobením nevyplnených prianí, nedostatočnou ventiláciou nahromadených zážitkov dochádza k oslabeniu energie, ktorá má voľne kolovať v organizme a zaisťovať regeneráciu a pocit zdravia. Táto oslabujúca sa energia sa naviac dostáva do stavu blokády. Čo znamená pojem „blokáda“, zažil pravdepodobne na sebe každý. Neuvoľnená blokáda sa časom komplikuje syndrómom „tlakového hrnca“, kedy si organizmus hľadá ventily, kadiaľ stagnujúcu energiu uvoľniť. Byliny obsiahnuté v zmesi možno rozdeliť do troch skupín. Prvá skupina posilňuje jangovú energiu, druhá ju kontruje zjemnením, teda posilnením jinu a tretia zaisťuje uvoľnenie energetického obehu. Týmto posilnením „piestu“ a jeho rozhýbaním v organizme sa zaistí rozpustenie blokád.

Táto zmes je jednou z miasmatických zmesí dnešnej doby, to znamená, že pôsobí na všeobecne rozšírený problém dnešnej doby. Život v stupňujúcom sa strese – časovom, osobnom či akomkoľvek inom, sa stal všeobecne prijímanou normou, hoci je bez diskusie pandémiou dnešnej doby. Zmes je veľmi podobná kódu UPOKOJENIE SČERENEJ HLADINY (062), s ktorou má takmer zhodné účinky.

Dávkovanie: 3x denne 8 guľôčok. Účinok možno pozorovať po dvoch týždňoch užívania. Pri predmenštruačnom syndróme sa podáva 5 dní pred začiatkom menštruácie.

Starý čínsky termín "blokáda energie" je možné chápať ako narušenie regulácie tkanív, orgánov, metabolizmu či hormonálnej rovnováhy. Toto narušenie sa môže prejaviť na úrovni telesnej, energetickej či psychickej. Telesné blokády sú charakterizované bolesťou, často v náveznosti na menštruačný cyklus. Dlhodobá bolesť na seba môže vziať neskôr "materiálnu podobu" - vznikajú ovariálne cysty, myómy, cysty v prsiach. Na úrovni tráviaceho traktu zase časom môžu vznikať zápaly (napríklad sa vytvorí vhodný terén pre postihnutie sliznice žalúdka Helikobakterom s následným vznikom ďalších komplikácií z toho vychádzajúcich), slizničné vredy a podobne. K energetickým blokádam patrí pocit nepohodlia, tlaky či tieseň na hrudníku, okolo žalúdka, kŕče, vzdychanie a pod. Pod psychickou blokádou sa ukrývajú depresie, ranná stuhnutosť, spomalenosť, problémy s vyjadrením emócií či naopak prehnaná emotívnosť. Samostatnou kapitolou je predmenštruačné obdobie, kde sa všetky "nahromadené" problémy zosilňujú a zvýrazňujú. Ide o viazanie vody v tele, rôzne prejavy pnutia, bolesti, výkyvy nálad. Všeobecne platí, že zmes sa používa prevažne pre ženy. Tri skupiny bylín obsiahnuté v zmesi je možné rozdeliť na tonizačné (atraktylis, pornatka, sladké drievko, zázvor), zaisťujúce zvýšenie obranného a regulačného potenciálu organizmu (čínsky posilnenie jangového princípu), regeneračné (angelika, pivonka), umožňujúce obnovu postihnutých tkanív, úpravu hormonálnej nerovnováhy (výživa jinu). Treťou skupinou sú byliny zlepšujúce funkciu orgánov a tkanív a znovuobnovenie prirodzených biorytmov organizmu (prerastlík, mäta).

Pri bolestivej menštruácii je možné kombinovať s niektorou z týchto zmesí - 051-UVOLNĚNÍE KARMÍNOVEJ RIEKY, 052-ÚNIK Z OBRUČÍ či 045- PILULKA VÝBUCHU SMIECHU. Pri bolestivej menštruácii, výrazne sa zlepšujúcej teplom, podávať spolu so zmesou 053- PREKONANIE SKRYTÉHO CHLADU. Pri opuchoch objavujúcich sa pred menštruáciou podávať spolu so zmesou číslo 106- PILULKA PIATICH ŠUPIEK. Pri nespavosti je možné podávať spolu s niektorým z produktov - 121- ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSARA, 122- OBETA MOCNÉMU VLÁDCOVI, 123- PERLEŤ MESAČNEJ ROSY či 127- KREHKOSŤ SAKUROVÉHO KVETU. Pri veľkých výkyvoch nálad hraničiacich s hystériou sa podáva spolu s produktom 124- TREPOTANIE ZÁSTAV VO VETRE. Pri súčasných klimakterických problémoch sa užíva s produktmi 185- SVIEŽOSŤ Z PODVEČERNEJ PAGODY, 058- SEDEM DÔVERNÍKOV, ale skôr VOLNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNÍKA nahradíme produktom 062- UPOKOJENIE ZČERENEJ HLADINY. Pri zimomravosti sa podáva spolu s niektorou so zmesí 171- TAJOMSTVO ZLATEJ SKRINKY, 172- BLAHODARNÁ SILA KOREŇOV či 021- OBNOVA RÍŠE STREDU. Pri veľkej únave je možné kombinovať napríklad so zmesou 152- TYGRÍ PRAMEŇ. Pre mužov je ekvivalentom napríklad 063- UKĽUDNENIE ZNESVÁRENÝCH alebo 064- UTÍŠENIE VETERNEJ BÚRKY, ktoré obsahujú väčší pomer jangových bylín a viac sa preto hodia pre mužský organizmus.

Skupina doktorov pri cisárskom dvore, po prvý krát sa zmes objavila v diele TAI PING HUI MIN HE JI JU FANG v r. 1078.

Výrobca: Lanzhou Taibao Pharmaceutical Factory. Výrobca je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice), oprávňujúceho export do európskych krajín, Austrálie, Japonska.

Čo sú Bylinné zmesi WAN ? 

Bylinné zmesi WAN sú tradičné čínske bylinné zmesi vo forme lisovaných guličiek. Guličky uľahčujú užívanie, sú chuťovo neutrálne a stabilné. Rešpektujú prepojenosť troch apektov ľudského organizmu (telesného, energetického a duševného) a harmonicky pôsobia na ich vzájomné vzťahy. Bylinné zmesy WAN Lanzhou Taibao vychádzajú z tisícročných receptúr uvádzaných v lekárskych knihách a súčasný výrobca striktne dbá na ich dodržiavanie počas prípravy. Tým je zaručený vyvážený účinok zodpovedajúci zámerom starých autorov.

Základné info o čínskej medicíne

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: