ŠABLA MALÉHO SAMURAJA - HUO XIANG ZHENG QI WAN - TCM Herbs

Kód: TCH101
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH101
€17,89

Podrobný popis

ŠABLA MALÉHO SAMURAJA - HUO XIANG ZHENG QI WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Premieňa nečistú vlhkosť SHI sleziny a žalúdku
Uvoľňuje povrchovú vrstvu
Upravuje obeh čchi Qi ZHI
Harmonizuje stredné ohnisko

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Nevoľnosť a zvracanie v tehotenstve
Črevné chrípky
Cestovatelské hnačky

Odborná literatúra o TCM uvádza: Toto je v Číne veľmi rozšírená a obľúbená zmes, obzvlášť vhodná k liečbe akútnych hnačiek od jari do jesene. K takýmto sa radia aj hnačky cestovateľov pri zmene stravy a podnebia, rovnako tak aj zvracanie rodičiek v tehotenstve. K príznakom patria nie len hnačky, ale aj zimnica, horúčka, nafúknutý hrudník, strata chute v ústach, nechutenstvo a nekľud v dutine brušnej. Účinok bylín v zmesi spočíva v odstránení vlhka a hlienu z brušnej oblasti, úprave zažívania a harmonizácii organizmu.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskym produktom je Huo xiang, štiplavý a aromatický, ktorý svojou povahou premieňa vlhkost, rozptyľuje chlad a vietor, upravuje slezinu a zastavuje zvracanie. Ďalej sú tu dve skupiny ministerských produktov. Prvá skupina tvorená Hou po a Chen pi posilňuje účinky Cisárského produktu v strednom ohnisku. Hou po podporuje pohyb Qi a metabolizmus vody, vstupuje do hrudníku a odstraňuje pocit plnosti. Chen pi reguluje Qi, transformuje vlhkosť a harmonizuje funkciu stredného ohniska. Druhá skupina ministrov Zi su ye, Bai zhi pomáha cisárovi odstraňovať chlad a vietor. Zi su ye uvoľňuje vonkajšiu vrstvu a tiež harmonizuje stredné ohniská. Bai zhi je veľmi účinná v liečbe bolestí hlavy. Prvý z asistentov Ban xia harmonizuje žalúdok a zastavuje zvracanie.

Ďalší asistent Da fu pi funguje obdobne ako Hou po, ale v oblasti dolného ohniska. Obe tieto byliny podporujú mechanizmus Qi v strednom a dolnom ohnisku a zvyšujú účinok cisárskej byliny, ktorá sa zameriava na horné ohniská. Vnútorná stagnácia vlhkosti oslabuje transformačnú a transportnú funkciu sleziny. Asistentské byliny Bai zhu a Fu ling predstavujú silnú kombináciu pre posilneniu sleziny a transformáciu vlhkosti. Poslední asistent Jie geng podporuje fyziologické funkcie pľúc, a tým posilňuje účinky Cisárského produktu.

Poslovia Zhi gan cao, Sheng jiang a Da zao harmonizujú účinky ostatných bylín a upravujú slezinu a žalúdok. V zmesi nacházdame nekoľko skupín bylín, ktoré boli starostlivo vybraté a vyvážené. Huo xiang, Zi su ye, Bai zhi uvoľňujú vonkajšok, Hou po, Da fu pi, Chen pi podporujú vnútornú cirkuláciu Qi, Zi su ye, Bai zhi, Jie geng majú klesavý účinok, Fu ling, Ban xia, Da fu pi spôsobujú klesanie QI NI a zastavujú zvracanie.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať pri napadnutí horúcim vetrom FENG RE alebo v pripade ohna z nedostatočnosti HUO XU.

Nie je vhodné pre deti a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: