PRECHÁDZKA RUŽOVÝM SADOM - BU YANG HUAN WU JIA JIAN WAN - TCM Herbs

Neohodnotené
 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
Bežná cena €18,36
Ušetríte €2,20 (–12 %)
€16,16
Značka TCM Herbs
Kategória Tradičná čínska medicína
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH043 Objem: 100 tabliet / 30 g Na sklade €18,36 €16,16
   
 

PRECHÁDZKA RUŽOVÝM SADOM - BU YANG HUAN WU JIA JIAN WAN - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

 

Indikácie podľa Tradičnej čínskej medicíny:

Keď je energia čchi QI dostatočne silná, rozprúďuje krv XUE, podobne ako keď pumpujúce čerpadlo rozprúďuje vodu. Ak je energia čchi QI slabá, tak voda v tom našom pomyselnom riečisku stagnuje, následne blokuje až upcháva prietok a nedostatočne vyživuje brehy aj s ich vegetáciou (šľachy, väzy, svaly ...), ktoré postupne vysychajú, niekedy až usychajú. Toť v skratke princíp vzniknutých ťažkostí a chorôb na základe primárnej nedostatočnosti energie čchi QI XU s následnou sekundárnou blokádou krvi z nedostatku YU XUE XU, ktorá blokuje dráhy JING a ich spojky LUO v svaloch, šľachách a väzivách.

Nedostatok energie čchi QI XU stagnáciou krvi z nedostatku YU XUE XU naruší funkciu jazyka, čo sa potom prejaví jeho zhoršenou hybnosťou s poruchou reči.

Nedostatok energie čchi QI XU naruší zostupnú funkciu žalúdka WEI a zablokováva prirodzený obeh energie čchi QI i v ostatných jangových orgánoch (pľúca FEI, črevá CHANG, močový mechúr KANG PUANG), čo potom spôsobuje aj poruchu priechodnosti stolice - zápchu (stolica zostáva v črevách dlhšiu dobu a vysušuje sa).

Biely povlak na jazyku potom len potvrdzuje nedostatok energie čchi QI XU.
Podobný mechanizmus vzniku je podľa TCM aj pri tzv. atrofických (WEI) syndrómoch, kde je primárny nedostatok energie čchi QI XU so sekundárnou stagnáciou krvi z nedostatku YU XUE XU.

Táto zmes sa podáva dlhodobo a to na posilnenie nedostatočnej energie čchi QI XU a na rozprúdenie následnej sekundárnej blokády krvi z nedostatku YU XUE XU a odstránenie blokády v dráhach JING a ich spojniciach LUO, nerozpúšťa však hlien TAN a je potrebné ju podávať dlhodobo.

Rozbor bylín v zmesi: 

ciCárskou bylinou je Huang qi, ktorý silno doplňuje nedostatočnú energiu čchi QI XU, posilňuje slezinu PI QI XU, umožňuje vzostup jangovej čchi YANG QI sleziny a žalúdka PI / WEI.

Samotné doplnenie nedostatočnej energie čchi QI XU (nabitie baterky) však neodstráni stagnáciu krvi z nedostatku YU XUE XU. Preto sú tu ministerské byliny:

Dang gui wei harmonizuje a vyživuje nedostatočnú krv XUE XU.

Chuan xiong harmonizuje nedostatočnú krv XUE XU, podporuje pohyb energie čchi QI, vylučuje vietor FENG.
Chi shao harmonizuje nedostatočnú krv XUE XU, ochladzuje teplo RE a teplo v krvi XUE RE.
Asistentskými bylinami sú Tao ren a Hong hua, ktoré rozprúďujú blokádu krvi z nedostatočnosti YU XUE XU a odstraňujú blokádu v dráhach JING a v dráhach spojníc LUO.

NEPOUŽÍVAŤ PRI:

- tehotenstvo,
- pri nedostatočnosti jin YIN XU,
- pri horúčave v krvi RE XUE,
- pri prítomnosti hlienu TAN,
- pri stavoch nadbytku SHI (silný napätý pulz SHI XIAN),
- bezprostredne (cca 10 dní) po mozgovej príhode vzniknutej mozgovým krvácaním.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety.

Tieto bylinné tablety sú určené na dlhodobé užívanie.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme  alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.