KROPAJ Z LESNEJ STUDNIČKY - XIAO CHAI HU WAN - TCM Herbs

Neohodnotené
 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
Bežná cena €18,36
Ušetríte €2,20 (–12 %)
€16,16
Značka TCM Herbs
Kategória Podpora zdravia
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH060 Objem: 100 tabliet / 30 g Na sklade €18,36 €16,16
   
 

KROPAJ Z LESNEJ STUDNIČKY - XIAO CHAI HU WAN - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie:

  • Harmonizuje SHAO YANG
  • Vylučuje vonkajší chlad , vonkajší vietor a súčasne i vnútornú horúčosť z dráhy žlčníku a troch ohnísk

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o modifikáciu originálnej tradičnej čínskej bylinnej zmesi XIAO CHAI HU WAN, ktorá je upravená na dnešné pomery. – Toto je jedna z najčastejšie užívaných bylinných zmesí v tradičnej čínskej medicíne. A niet sa čomu čudovať - veď také napadnutie vonkajším chladom či vonkajším vetrom na terén vnútornej horúčosti je jednou z najobvyklejších príčin choroby a tak tomu bolo nielen v starej Číne, ale je obzvlášť aj dnes, kedy tzv. vnútornej horúčosti RE máme každý v sebe množstvo.

Podľa TCM sa jedná o horúčosť v dráhe žlčníku a troch ohnísk, do ktorých sa dostáva vonkajší chlad HAN či vietor FENG a pôsobí tu doslova ako slon v porceláne. Je to stav, ktorý si môžeme predstaviť ako vykúrenú chalúpku (vnútorná horúčosť) na Sibíri, kde mrzne až praská (vonkajší chlad). V našom prípade dochádza k otvorení dverí či okien (umožneniu vniknutiu chladu), ktorý vyhriata miestnosť doslova priťahuje a do seba plnými dúškami aj vstrebáva (podľa fyzikálnych zákonitostí o vyrovnávaní teplotných rozdielov).

Škodlivina je „napol zvonka, napol vnútri" a ťažko sa lieči, lebo stav nieje ani čierny, ani biely...Totiž stav, kedy škodlivina napadá prvé vonkajšie vrstvy, sa lieči potením, teda zahriatím a otvorením Vonkajších kožných prieduchov!. V prípade liekov vyvolávajúcich potenie a to ako chemických (napr. Paralen), rovnako tak i čínskych (napr. Priesmyk vetrnej hory (004) či Chlad rannej mlhy (002)) síce odstránime (aspoň čiastočne) vonkajší chlad či vietor, ale zvýšime tým vnútornú horúčosť. Naopak stav, kedy sa škodlivina usadzuje do hlbších vrstiev, je ho treba liečiť ochladením vnútrajšku a vylúčením škodliviny tzv. spodkom, teda močením a stolicou.

V prípade liekov ochladzujúcich a to opäť ako chemických (napr. antibiotiká, chemoterapeutiká, kortikoidy, analgetiká) tak aj čínskych (napr. Tieň brokátového závojaalebo Vychladnutie horkúcej platne (013)) zasa síce potlačíme vnútornú horúčosť, ale „zatlačíme" škodlivý chlad či vietor viac do hĺbky, do ďalších hlbších vrstiev, kde si bude ďalej pekne hovieť a čakať na svoju príležitosť, ktorá sa bez sporu dostaví. O to môžu byť však následky a priebeh choroby neskôr záludnejšie a závažnejšie a sú často aj príčinou vzniku chronických chorôb – napr.. auto imúnnych chorôb (reumatické ochorenia, psoriáza, Crohnova choroba či ulcerózna kolitída, lupus erytematodes, cukrovka I. typu, sklerodermia, Sjoegrenov syndróm, roztrúsená skleróza, Bechterevova choroba, Addisonova choroba, Hashimotova tyreiditis, sarkoidosa, ale i hypertenzia, rôzne alergie, astma, ekzémy, plesne na nechtoch, erysipel, chronické a opakujúce sa zápaly apod.).

Málokto to však už potom zoberie na zreteľ, že na počiatku všetkých týchto obtiažne liečiteľných chorôb bolo „obyčajné" napadnutie vonkajším chladom, ktoré sadlo na terén vnútornej horúčosti a ktoré nebolo riadne (podľa pravidiel TCM) vylúčené, ale naopak „zatlačené dovnútra". Preto je táto zmes a včasné rozpoznanie štádia choroby podľa TCM tak dôležité. Napadnutie vonkajším chladom je podľa TCM rozdelené do 6 štádií, ktorými postupne „vonkajší chlad prechádza a zraňuje vrstvy" a spôsobuje tak aj rozličné príznaky a choroby.

Napadnutie vonkajším chladom a vetrom FENG HAN v 6 vrstvách

    Vrstva Hlavné príznaky Liečba
 1. vrstva TAI YANG 
(tenké črevo a močový mechúr)
 zimomrivosť alebo častejšie močenie

 

Priesmyk veternej hory TCH004 +

Zelený čaj alebo čaj zo škorice a čerstvého

zázvoru

 2. vrstva YANG MING 
(tlsté črevo a žalúdok)
 horúčka alebo zvracanie

 

Chlad rannej hmly TCH002 +

Riedky odvar z pšenovej kaše

 3. vrstva SHAO YANG 
(žlčník a tri ohniská)
 striedaním horúčky a zimnice alebo bolesti v pod rebrami a na hrudi, alebo horkosťou v ústach Kropaj z lesnej studničky TCH060
 4. vrstva TAI YIN 
(pľúca a slezina)
 hnačka nebo nadúvanie

 

Vychladnutie horúcej platne TCH013 +

Tieň brokátového závoja TCH013

 5. vrstva SHAO YIN 
(srdce a ľadviny)
 únava nebo nitkovitý slabý pulz  nemocnica
 6. vrstva  JUE YIN 
(pečeň a osrdečník)
 obvykle smrť  


V našom prípade nás zaujíma 3. vrstva SHAO YANG (dráha žlčníku a troch ohnísk), kde sa objavujú najčastejšie 3 skupiny príznakov: 1. napol vonkajšie postihnutiesa vyznačuje striedaním horúčky a zimnice, pocitom plnosti v podrebrí, v bokoch a na hrudi, bolesťami po tele, obtiažnym otáčaním trupu a obtiažnym dýchaním2. napol vnútorné postihnutie sa vyznačuje horúčosťou, ktorá stúpa nahor, teda horkou alebo až kyslou chuťou v ústach, suchom v krku, hmlivým videním, žltým výtokom z očí, závraťami a podráždenosťou. 3. žlčník, ktorý napadá žalúdoksa prejavuje pálením žáhy, nevoľnosťou, zvracaním a nechutenstvom.

Rovnakom v dobe menzesu, kedy je „Dom krvi" (maternica a s ňou spojené dráhy) veľmi zraniteľný a otvorený pre vstup vonkajšieho chladu, preto teda každá chrípka, prechladnutie, nachladenie či liečba chladnými liekmi (napr. antibiotikami) v dobe menzesu či po pôrode v šestonedelí môže vyvolať vyššie spomínané príznaky vrátane bolesti v podbrušku. Podľa TCM by sa každá žena v dobe menzesu mala striktne vyvarovať chladu a v prípade už preniknutého chladu a nachladení v tejto dobe by ženy nemali užívať žiadnu inú „živú vodu" než túto jedinú bylinnú Kropaj z lesnej studničky. Prvé 3 vrstvy sú vonkajšie, ďalšie 3 vrstvy sú potom vnútorné. Ako vidno, je teda „naša" 3. vrstva SHAO YANG kdesi na pomyselnom rozhraní medzi vonkajškom a vnútrajškom a tu sa v podstate „láme chleba" a rozhoduje o ďalšom postupe škodliviny - teda „o všetkom".

Avšak my sme tými, kto toto môže ovplyvniť a rozhodnúť o nás, ale nie bez nás - záleží potom už len na nás... Tato harmonizujúca bylinná zmes Kropaj z lesnej studničky posilňuje vnútornú obrannú energiu tela (imunitu) a súčasne aj oslabuje vonkajšiu škodlivinu (infekciu) ktorá sa snaží „zavŕtať" a usadiť hlbšie do tela. Je treba podotknúť, že pre jej indikáciu stačí niekedy len 1 (slovom jeden!)z vyššie uvedených a silne zvýraznených príznakov!Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny– Cisárskou bylinou v zmesi je Chai hu. Je najmocnejšou bylinou pre vytlačenie škodliviny z vrstvy SHAO YANG, ktorá sa usídlila napol medzi povrchom a vnútrajškom, ďalej tiež zdvíha jang a odstraňuje stagnáciu energie Qi.

Keď sa kombinuje s ministrom Huang qin, ktorý drenážuje horúčosť z pečene a žlčníka, tak mocne odstraňujú škodlivinu zo SHAO YANG a uvoľňujú horúčosť (a choroby) z tejto vrstvy, aby sa škodlivá horúčosť nemohla dostať hlbšie. Asistent Zhangye Ban Xia napomáha zahrievať a premieňať hlien v strednom ohnisku. V kombinácii s ďalším asistentom Sheng jiang, ktorý harmonizuje žalúdok, obe spolu harmonizujú stredné ohnisko, sťahujú vzbúrenú, protichodnú energiu Qi, zastavujú zvracanie a odstraňujú nevoľnosť. Ostávajúci asistent Dang shen spolu so Zhi gan cao posilňujú energiu Qi a pôsobia preventívne proti vniknutiu vonkajšej škodliviny. Tá napomáha predchádzajúcim 2 asistentom podporovať energiu Qi. Posledné 4 byliny tiež harmonizujú vrstvy výživy a ochrany.

Dávkovanie: 4 tablety 3x denne, deti od 3 let 2 tablety denne (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3x vyššiu). U detí potom v prípade opakovaných infektov dýchacích ciest, angín (i s chronickými čapmi, indikované k odstráneniu) či opakovaných zápalov stredného ucha sa osvedčuje preventívne podávanie tzv. cez sezónu (od jesene až do jari) - teda od septembra do konca apríla a to v obvyklej dávke, len v akútnom štádiu je vhodné dávku zvýšiť.

Nepoužívať (podľa TCM) v prípade – Nedostatok jin YIN XU, oheň pečene GAN HUO, stúpanie pečeňového jang GAN YANG SHI (hypertenzia alebo krvácanie ďasien), tzv. stav nadbytku nahor a nedostatku dole.

Obsah: 100 tabliet / 30 g

Každá šarže bylinných tabliet je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarskom Schlierene a to na identifikáciu bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), pliesne, kvasinky a aflatoxiny.Všetky bylinné tablety našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú mimo iné aj na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom. Bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické látky ani kyselinuaristolochovú.

Z vyššie zmieneného vyplýva, že bylinné tablety TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácie bylín v zmesi je 5 x vyššia) a kvality (naprosto bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny (a prírodnej medicíny vôbec) predstaviť a dopriať!

Výrobca: Medichin TCM Herbs

Čínske bylinné zmesi od výrobcu Medichin:

  • sú 100% prírodné produkty
  • neobsahujú žiadny lepok
  • byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách EU Kneipp Forschung v Nemecku
  • byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
  • sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
  • čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
  • produkty sú schválené UVZ SR

Čo sú Bylinné zmesi WAN ?Bylinné zmesi WAN sú tradičné čínske bylinné zmesi vo forme lisovaných guličiek. Guličky uľahčujú užívanie, sú chuťovo neutrálne a stabilné. Čínske bylinné zmesi TCM Herbs sú vyrobené podľa starých tisícročných receptúr. Výrobca striktne dbá na dodržiavanie receptúr uvádzaných v lekárskych knihách starých autorov.

Ako pôsobia čínske bylinné zmesi ?
Rešpektujú prepojenosť troch apektov ľudského organizmu - telesného, energetického a duševného. Majú vyvážený účinok na celý organizmus a pôsobia komplexne.

Prečo dôverovať tradičnej čínskej medicíne ?
Tradičná čínska medicína existuje už 4000 rokov. Jej zásady a pricípy sú overené tisícročnými skúsenosťami. Cieľom tradičnej čínskej medicíny je zachovanie zdravia u zdravých a vrátenie zdravia chorým. Tradičná čínska medicína nie je liečiteľstvo, ale vysoko sofistikovaná veda. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.