KLENBA MALEBNÉHO CHRÁMU - HAI ZAO YU WAN - TCM Herbs

Kód: TCH038
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH038
€17,89

Podrobný popis

KLENBA MALEBNÉHO CHRÁMU - HAI ZAO YU WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

rozpúšťa hlien TAN
zmäkčuje tuhé
zmenšuje a rozptyľuje SHI YING (struma)
reguluje čchi QI ZHI a rozpúšťa krv YU XUE

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

zvetšená štítna žľaza (struma)
cysty nebo nezhubné nádory štítnej žľazy (fibromy)
zvýšená funkcia štítnej žľazy (hyperthyreosa)
zdurenie mliečnych žliaz (pri kojení alebo aj u detí)
protizrážanlivý efekt (tj. riedi krv - antikoagulans)
zvýšený cholesterol (antisklerotikum)

Odborná literatúra o TCM uvádza: Dnešná doba, zdá sa, ako keby bola v znamení ochorení štítnej žľazy. Nie inak tomu bolo i v starej Číne. Od tých čias síce uplynulo už mnoho času, avšak princíp liečby zvetšenej štítnej žľazy zostáva podľa čínskej medicíny stále rovnaký – rozpustiť nahromadený hlien TAN (ktorý sa kumuluje vďaka nadmernému požívaniu tučných, mastných, sladkých a mliečnych jedál práve v štítnej žľaze), zmäkčit zatvrdliny (vo forme uzlíkov alebo nádorkov – tzv. fibronodosnástruma) a rozprúdiť stagnujúcu krv a energiu Qi v oblasti štítnej žľazy tak, aby nedochádzalo k ďalšiemu hromadeniu a povestný „ucpaný odkvap“ zasa mohol plniť riadne svoju funkciu.

Aby sme sa nedostali skoro naspäť „z dažďa pod odkvap“, je potrebné dodržovať aj určitú životosprávu - napr. vynechanie tučných, mastných jedál, sladkostí a mliečnych výrobkov a naopak uprednostňovanie listovej (zelenej) a koreňovej zeleniny, zvlášť čerstvého chrenu, pálivých ostrých redkvičiek či obilniiny typu Bioslzovky (Biela perla východu (kód 910) či Nápoja čínskych MUDRcov (kód 900)). Rovnako táto bylinná zmes sa v starej Číne používala všade tam, kde dnes nasadzujeme protizrážavé medikamenty na riedenie krvi (Warfarin, Anopyrin), lebo jej efekt vďaka rozpúšťaniu hlienu TAN, ochladení horka a rozprúdenia krvi je z pohľadu západnej medicíny i antikoagulační a antisklerotický.

Rozbor bylín v zmesi: Císárskymi bylinami v zmesi sú Hai zao, Kun bu a Hai dai, ktoré všetky dokopy zmäkčujú a rozpúšťajú zdureniny, minister Zhe bei mu prečisťuje horko a rozptyľuje zdureniny, asistenti Ban xia a Du huo vylučujú hlien TAN, Chuan xiong a Dang gui rozhýbávajú krv a uvoľňuj zrazeniny, Qing pi a Chen pi podporujú pohyb energie Qi a uvoľňujú stiahnutie. Lian qiao ochladzuje horko, ktoré sa generuje zo stagnácie hlienu TAN, Qi a krvi, Gan cao harmonizuje účinok bylín v zmesi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Pre lepší účinok sa odporúča užívať s Nápojom čínskych mudrcov.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: