EBENOVÝ VETROLAM - SHEN QI WAN - TCM Herbs

Kód: TCH153
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Podpora imunity pri častých infekčných ochoreniach. Podpora obranyschopnosti organizmu. Tradičná čínska medicína.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH153
€17,89

Podrobný popis

EBENOVÝ VETROLAM - SHEN QI WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Doplňuje čchi Qi
Spevňuje povrchovú vrstvu
Vylučuje vonkajší škodlivý vietor FENG XIE QI
Posilňuje pľúca, slezinu a ľadviny

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Alergická a peľová nádcha
Akútna a chronická nádcha
Chrípka a virózy z nachladnutia
Akútne a alergické zápaly spojiviek
Zápaly nosohltanu a hrtanu
Prevencia a liečba častých infekčných a alergických ochorení

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes je vytvorená pre alergické a infekčné ochorenia respiračného ústrojenstva ako sú akútne a chronické zápaly nosohltanu, hrtanu, časté nádchy, kašle a nachladnutie vrátane rôznych opakovaných viróz a zápalov dutín ucha. Byliny v zmesi posilňujú a spevňujú obrannú vrstvu WEI QI a vylučujú škodlivý vietor FENG z povrchu tela, a tiež posilňujú a vyživujú slezinu a ľadviny, čiže z pohľadu západnej medicíny sa jedná o akýsi imunostimulant, teda bylinnú zmes, vhodnú pre posilnenie celkovej obranyschopnosti a imunity organizmu. Preto sa užíva nie len u infekčných chorôb, ale aj u alergických chorobách ako sú rôzne peľové nádchy, alergické nádchy, alergické kašle, alergické zápaly spojiviek apod.

Vzhľadom k vyváženému zloženiu ju je možné používať ako 3 mesiace pred očakávaným sezónnym ochorením (napr. po Novom roku až do jari pri alergiách alebo od konca leta pred nástupom častých jesenných viróz ), ale aj pri akútnom výskyte alergických či infekčných prejavov, keď je vhodné zvýšiť dávku na dvojnásobok pre urýchlenie účinku. V akútnom štádiu choroby ju je možné kombinovať pre lepší efekt s inou bylinnou zmesou na nachladnutie a alergiu a to s Vyvanutie dračej jaskyne (kód 007).

Rozbor bylín v zmesi: Dang shen posilňuje Qi pľúc a sleziny, uvoľňuje povrch a harmonizuje vnútro, Huang qi posilňuje Qi sleziny a YANG sleziny a žalúdku, posilňuje obrannú povrchovú energii WEI QI a zabraňuje poteniu (viz Legendy písané bylinami), Fang feng a Jing jie uvoľňuje povrch a vylučuje vietor, tlmí bolesť, Bai zhu posilňuje Qi sleziny, vysušuje vlhko, zastavuje potenie a stabilizuje povrchovú vrstvu, Fu ling posilňuje slezinu, harmonizuje stredné ohniská a premieňa hlien, Gui zhi pomáha vyživovať obrannú energiu WEI QI, zahrieva dráhy a vylučuje chladný vietor a posilňuje YANG ľadvín, Xin yi hua vylučuje chladný vietor a uvoľňuje nosné cesty, Wu mei a Wu wei zi posilňuje pľúca a tlmí kašeľ, Jie geng posilňuje pľúca, uvoľňuje hlien, pomáha smerovat účinok bylín do horného ohniska, najmä potom do krku, Bai qian znižuje Qi dole, usmerňuje obeh Qi a tlmí kašeľ.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade horka z nedostatočnosti jin JIN XU RE. neužívať súčasne s liekmi na riedenie krvi. (Warfarin, Anopirin)

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: