Dračí dych - Chuan Xin Lian Kang Yan tinktúra YaoMedica

Kód: YM033
Značka: YaoMedica
€11,76

Zvoľte variant

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Akútne zápaly, vírusové infekcie.

Detailné informácie

Obsah: 50 ml
3 - 7 dní | YM033
€11,76

Podrobný popis

Tinktúra DRAČÍ DYCH  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Chuan Xin Lian Kang Yan. Relatívne novšia zmes, ktorej cisárskou bylinou je právenka metlinatá prečisťuje Du Re (toxické horúco). Podľa čínskej medicíny sa používa pri stavoch napadnutia Feng Re (vonkajšou veternou horúčavou). Vietor napáda najprv povrchové vrstvy a postupne sa dostáva hlbšie. Záleží od toho, ako veľmi silná je naša Wei Qi (obranná Qi).

Hlavné zameranie: 

akútne bakteriálne zápaly
akútne vírusové infekcie

bolesti v krku, nádcha, kašel, horúčka, chrípka, zápal stredného ucha, opar, pásový opar, abcesy, akné, črevná virźa, zápaly očí

Účinky podľa čínskej medicíny: 
vylučuje Feng Re (veternú horúčosť) a Du Re (toxické horúco)
ochladzuje Re (horúco)

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť 
Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej.

Zloženie: 
voda, alkohol
Chuan Xin Lian - právenka metlinatá, vňať - Herb. andrographitis paniculatae - 11,8g
Pu Gong Ying - púpava mongolská, vňať- Herb. taraxaci - 8,9g
Xia Ku Cao - čiernohlávok obyčajný, vňať s kvetenstvom - Herb. prunella vulgaris spica - 8,9g
Bai Hua She She Cao - Oldenlandia rozložitá, vňať - Herb. hedyotis diffusa - 8,9g

Dávkovanie: 
pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne. 
denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. 

Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní. 

po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku 
Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom. 
Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov. 
pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému 

pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie. 

na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie) 

Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
 Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: