Skutočná prírodná kozmetika. Viete ktorá to je ?

Slovo prírodná kozmetika dnes počujete doslova odvšadial. Práve zažívame boom všetkého prírodného a reklama nám zo všetkých strán ponúka samú prírodnú kozmetiku. Ako sa však v tejto spleti máme vyznať? Ktoré značky sú naozaj tie dobré ?

V prvom rade si treba uvedomiť, že názov prírodná kozmetika môže použiť každý výrobca kozmetiky bez ohľadu na to, či prírodná je alebo nie je!! A to je práve ten problém. Mnohokrát preto pod označením prírodná kozmetika objavíte kozmetické produkty, ktoré majú úplne syntetický základ doplnený minimálnym množstvom nejakého bylinného prírodného extraktu. Takýto výrobok býva bežne označený ako prírodná kozmetika. A verte, že takýchto značiek je dosť.

Ako teda spoznať skutočnú prírodnú kozmetiku ?

Skutočná prírodná kozmetika je certifikovaná. To znamená, že má certifikát, ktoý potvrdzuje, že zloženie produktu je skutočne prírodné. Na našom trhu sa v rámci kvalitnej prírodnej kozmetiky predávajú hlavne značky nemecké, české a slovenské. Tieto tvoria základ ponuky. Samozrejme aj výrobcovia z iných krajín môžu mať kvalitnú prírodnú kozmetiku, ale tá je na našom trhu zriedkavejšia a chceme vám zjednodušiť proces rozpoznania kvality.

Nemecké značky majú certifikát Natrue alebo BDIH. Natrue je celoeurópsky certifikát zjednocujúci rôzne národné certifikáty. Preto pôvodný čisto nemecký certifikát BDIH, ktorý bol už veľmi dobre známy, momentálne spadá pod Natrue a je ním nahradený. Z ponuky nemeckej prírodnej kozmetiky u nás najčastejšie nájdete v obchodoch značky Weleda, Lavera, Logona, Sante, Neobio, Alverde. Kvalitná značka nemeckej prírodnej kozmetiky je aj Annemarie Borlind, ktorá certifikuje EcoCert, čo je tiež veľmi známy a spoľahlivý certifikát.

Česká prírodná kozmetika má svoje vlastné certifikáty a sú to CPK a CPK BIO (Certifikovaná prírodná kozmetika). Môže sa stať, že ich však nenájdete na všetkých produktoch konkrétnych výrobcov, kvôli administratívnej a finančnej náročnosti certifikácie. Jediné na čo sa môžete spoľahnúť sú informácie, ktoré poskytuje výrobca na svojej stránke alebo informácie z rôznych blogov...My sa prírodnej kozmetike venujeme už 8 rokov a preto vám spoľahlivo môžeme odporučiť overené značky českej prírodnej kozmetiky a to Nobilis Tilia, Original Atok, Saloos. Samozrejme nemenujeme všetkých, ale tých, ktorí sú na trhu najdostupnejší a máme s ich produktami veľmi dobré skúsenosti. Takisto nám prešlo rukami mnoho výrobkoch od týchto značiek a zloženia skutočne zodpovedajú kvalitnej prírodnej kozmetike.

Ak máte záujem o slovenskú prírodnú kozmetiku, porozhliadnite sa po internete a hľadajte informácie. Momentálne slovenská prírodná kozmetika zažíva boom. V nedávnom čase vzniklo niekoľko výrobcov prírodnej kozmetiky, ktorý ponúkajú kvalitné výrobky. My už niekoľko rokov spolupracujeme so slovenskou značkou Mylo. Mydlá a kozmetiku Mylo vám odporúčame ako skutočnú slovenskú prírodnú kozmetiku.

Ďalšie značky plánujeme spoznať a prípadne zaradiť do ponuky. Slovenským výrobcom prírodnej kozmetiky veľmi fandíme a veríme, že si nájdu stálych zákazníkov!

Pri výbere prírodnej kozmetiky sa nenechajte zlákať zavádzajúcimi názvami a peknými obalmi s rastlinkami. Zaujímajte sa, kto je výrobca, v akej krajine sa kozmetika vyrába, prípadne skúste na obale hľadať logá certifikátov Natrue alebo Eco cert.

bioflora banner vsetky zeny

Na čo si dať pozor?

Skutočná prírodná kozmetika nikdy nie je príliš farebná a príliš voňavá. Pokiaľ uvidíte produkty hýriace farbami od žltej až  po fialovú, buďte opatrní a preverte si výrobcu aj zloženie. Prírodná kozmetika môže mať sfarbenie, ale obvykle je jemné a spôsobené prírodnými extraktami z rastlín. Farbu môžu dodávať aj rastlinné oleje, ktoré tvoria kozmetický základ prírodnej kozmetiky. Tie môžu mať vo svojej surovej podobe farbu od svetložltej až po tmavozelenú.

Čo sa týka vône, laik zrejme ťažko rozozná syntetickú a prírodnú vôňu. Pri niektorých produktoch je to očividné, pri iných zase váhate. Každopádne skutočná prírodná kozmetika, nemá veľmi silné vône, ktoré cítite ešte hodiny po nanesení. Vôňa prírodnej kozmetiky pochádza z éterických olejov a ich rôznych kompozícií. Každý výrobca má svoje know how ako éterické olej spracuje, aby docielil želanú vôňu produktu.

Kde kúpiť skutočnú prírodnú kozmetiku?

Keďže sme internetový obchod samozrejme odporúčame vám nákup u spoľahlivého online predajcu. Náš eshop Bioflora.sk ponúka len overené skutočné značky prírodnej kozmetiky. Samozrejme čiastočnú ponuku dobrej prírodnej kozmetiky nájdete aj v obľúbenom reťazci s drogériou.

Výhodou eshopov je hlavne široká ponuka. Dobrý eshop ponúka obvykle kompletné portfólio od každého výrobcu. Tak si môžete vybrať presne to, čo potrebujete z každej značky. V kamennom obchode je obvykle prírodná kozmetika skôr okrajová záležitosť a ponuka je veľmi obmedzená.

Sme radi, že prírodná kozmetika sa čoraz viac dostáva do povedomia ľudí a stáva sa bežnou súčasťou moderných domácností. Časy kedy prírodnú kozmetiku používalo pár ekologických nadšencov sú preč. Dnes sa už veľmi veľa ľudí zaujíma celkovo o zdravý životný štýl, ktorý zahŕňa stravu, kozmetiku aj voľný čas.

Ako nájsť kvalitné produkty?

Najlepšie urobíte ak sa spoľahnete na overené značky, ktoré majú tradíciu. Na internete nájdete niekoľko spoľahlivých eshopov, kde kúpite naozaj kvalitnú prírodnú kozmetiku. Takisto obľúbené reťazce z drogériou ponúkajú základný výber kvalitnej prírodnej kozmetiky. Pokiaľ by vás naozaj zaujala nejaká neznáma alebo začínajúca značka, preverte si výrobcu a zloženie na internete. Dá sa nájsť naozaj naozaj všetko. Sú stránky, kde si môžete overiť aj jednotlivé zložky daného produktu. Takýto postup je však samozrejme zdĺhavý a nikdy presne neviete na čom ste.

Preto pokiaľ nie ste skutočný znalec prírodnej kozmetiky, spoľahnite sa na overené a tradičné značky.

Naše dlhoročné skúsenosti preverili značky Lavera, Weleda, Logona, Sante, Annemarie Borlind, Neobio a z českých Nobilis Tilia, Original Atok a Saloos. Tieto značky majú svoju históriu. To v praxi znamená, že receptúry majú odskúšané, otestované a niekoľkokrát vylepšované. To, že sa dlho udržali na trhu a vybudovali svoje meno, znamená, že zákazníci sú s ich produktami spokojní.

Tešíme sa, že ste sa aj vy začali zaujímať o prírodnú kozmetiku!