Prezradíme vám ako na zrelú pleť

Prírodná kozmetika je pre zrelú pleť ako stvorená. Obsahuje totiž veľké množstvo výživných látok vo forme rastlinných olejov a bylinných extraktov, ktoré zrelá pleť tak potrebuje.

Ktoré prírodné ingrediencie sú najlepšie pre zrelú pleť ? Sú to hlavne čisté rastlinné oleje lisované za studena ako jojobový, mandľový, kokosový, pupalkový ale aj sezamový, marhuľový alebo olej z pšeničných klíčkov. Intenzívnu výživu poskytuje zrelej pleti aj bambucké maslo a argánový olej.

My vám chceme predstaviť dvoch TOP favoritov pre zrelú pleť. Ak hľadáte prírodnú kozmetiku pre zrelú pleť, poobzerajte sa po radách, ktoré obsahujú olej z granátového jablka a šípkový olej.

Granátové jablko

Semená granátového jablka obsahujú vzácny olej s vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín. Je to dokonca až 70% z celkového obsahu mastných kyselín. Okrem toho obsahujú aj triglyceridy, betakarotén, vitamín C a E. Všetky tieto látky sú pre zrelú pleť veľmi dôležité. Pomáhajú zachovať jej svieži vzhľad a pevnosť a dobrú elasticitu. Olej z granátových jabĺk sa vyznačuje aj silnými antioxidačnými účinkami a chráni pleť pred škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia.

FotkyFoto_103958830_XS-2

Šípkový olej

Získava sa zo semien divo rastúcej ruže.  Pre zrelú pleť je to hotový balzam. Pomáha stimulovať tvorbu kolagénu, ktorý je pre stárnucu pleť tak dôležitý.  Šípkový olej podporuje hojenie jaziev. Určite ho oceníte ak vám zostali jazvičky alebo škvrny po akné. Vyhladzuje pleť a podporuje rast nových buiniek. Obsahuje veľa antioxidantov, vitamín C, betakarotén a omega mastné kyseliny. Je vhodný aj na pleť s pigmentovými škrnami.

FotkyFoto_104278806_XS-1

Ak chcete svojej pleti dopriať tieto dva prírodné elixíry krásy, hľadajte overenú značky prírodnej certifikovanej kozmetiky. Takmer každá dobrá značka má radu pre zrelú pleť, kde sa tieto dve látky nachádzajú. Skúste napr. radu Granátové jablko Weleda, Granátové jablko + Q10 od Logony alebo anti age radu od českej značky Nobilis Tilia so šípkovým olejom.

Výborný regeneračný pleťový olej s granátovým jablkom má aj značka Saloos.

Ako na to?

Olej z granátového jablka alebo šípkový olej sa dajú kúpiť aj samostane. Môžete si pár kvapiek jednoducho naniesť na pleť a jemne vmasírovať, alebo pár kvapiek zmiešať s vaším obľúbeným krémom. Ďalšou možnosťou je zmiešať pár kvapiek týchto vzácnych olejov s iným základným rastlinným olejom ako napr. mandľovým, jojobovým alebo marhuľovým. V prípade používania čistých olejov dbajte na pravidlo menej je niekedy viac. Olej sú veľmi výživné a koncentrované, stačí ozaj pár kvapiek.

Pri výbere rastlinných olejov na pleť dbajte na základné pravidlo! Oleje musia byť lisované za studena, len vtedy si zachovávajú všetký účinné látky, ktoré budú pre pleť tak prospešné.

Nezabudnite aj starostlivosť o pokožku na celom tele. V našej ponuke nájdete aj telové mlieka alebo telové oleje pre zrelú pokožku s granátovým jablkom a ďalšími prírodnými elixírmi krásy.