Bio Pupalkový olej - CD Vet

Neohodnotené
 
 

Aj zvieratá potrebujú esenciálne mastné kyseliny. Pupalkový olej je vysoko hodnotný a bohatý zdroj životne dôležitých esenciálnych mastných kyselín ako napríklad kyselina linolová alebo kyselina gamma linolová.

€22,33
Značka CD Vet
Kategória Potreby pre zvieratá
Zvoľte variant
Kód tovaru CDV3322 Objem: 50 ml 3 - 7 dní €22,33
   
 

Aj zvieratá potrebujú esenciálne mastné kyseliny. Pupalkový olej je vysoko hodnotný a bohatý zdroj životne dôležitých esenciálnych mastných kyselín ako napríklad kyselina linolová alebo kyselina gamma linolová.  Veterinárny prípravok.

Kvalita – cdVet Bio Pupalkový olej pochádza z prvého lisovania za studena podľa nemeckého liekopisu (DAB), zo semien výhradne z ekologického poľnohospodárstva, ktoré je šetrné ku krajine a nevyužíva chemické látky.

Esenciálne živiny – Olej z pupalky je mimoriadne bohatý na esenciálne mastné kyseliny, teda také, ktoré si organizmus nevie vyrobiť a potrebuje ich získať z výživy. Za zmienku stojí napr. kyselina linolová a kyselina gama-linolenová. Kyselina gama-linolenová je dôležitá pre syntézu prostaglandínov, čo sú látky, ktoré sa v tele zúčastňujú o.i. procesov spojených so zápalmi.

Tip: Výživová podpora a doplnenie hodnotných mastných kyselín a prírodných vitamínov je dôležitá hlavne pre zdravú pokožku, dýchacie cesty a taktiež napr. pre zdravie samičích rozmnožovacích orgánov. Olej z pupalky býva taktiež častou prísadou kozmetických produktov či veterinárnych produktov na vonkajšiu starostlivosť.

Zloženie
100% čistý olej z pupalky dvojročnej (Oenothera biennis oelum), lisovaný za studena podľa DAB (Deutsches Arznei Buch / Nemecký liekopis), z kontrolovanej ekologickej produkcie, kontrolná stanica DE-ÖKO-001 poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Projevy nedostatku esenciálních mastných kyselin:

● Kožní problémy, ekzémy, matná srst, lupy

● Vypadávání nebo lámavost srsti

● Zdánlivě alergické svědění

● Trávící potíže

● Pomalé hojení ran

● Porušené nervy (nevyrovnanost, neklid)

Dávkování cdVet pupálkového oleje:

Rámcové doporučení pro dávkování pupálkového oleje - denně přidáváme do krmiva 1 až 5 kapek na 10 kilogramů tělesné hmotnosti.

● Malý pes a kočky: .......... 1 kapka.

● Střední pes: .................. 3 kapky.

● Velký pes: ..................... 5 kapek.

Jak dlouho cdVet pupálkový olej podávat?

Civilizační choroby (týdny až měsíce)

Po vyřešení krátce trvajících potíží (týdny až měsíce) civilizačních chorob (alergie, kožní problémy) a po odeznění všech jejich vnějších příznaků (svědění, záněty kůže nebo uší, červená kůže, holá místa apod.) za předpokladu, že krmíme již jen krmivem obsahujícím horkem nepoškozený za studena lisovaný kvalitní olej, tak jako je obsažen například v za studena lisovaném krmivu cdVet Fit-Croc, pak již pupalkový olej podávat nemusíme.

Civilizační choroby (měsíce až roky)

U problémových jedinců, kteří se déle (měsíce až roky) potýkali s potížemi civilizačních chorob doporučujeme cdVet pupalkový olej podávat i nadále.

Stále k masu a k extrudovaným granulím

Protože cdVet pupalkový olej je vysoce hodnotný a bohatý dodavatel životně důležitých esenciálních mastných kyselin, které organismus pro trvalé zdraví potřebuje, tak jej podáváme jako pravidelný doplněk výživy v polovičním nebo celém dávkování psům (kočkám), kteří jsou krmeni extrudovanými granulemi a nebo syrovým, vařeným či konzervovaným masem.

 

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.