BALDACHÝNOVÁ KOMNATA - WEN DA WAN - TCM Herbs

Neohodnotené
 
 

Tradičná čínska bylinná zmes.

Bežná cena €18,36
Ušetríte €2,20 (–12 %)
€16,16
Značka TCM Herbs
Kategória Podpora zdravia
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH036 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €18,36 €16,16
   
 

BALDACHÝNOVÁ KOMNATA - WEN DA WAN - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

 

Pôsobenie:

 • Upravuje obeh energie QI

 • Rozpúšťa hlien TAN

 • Ochladzuje horko v žlčníku DAN RE

 • Harmonizuje žalúdok WEI

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto zmes upravuje disharmóniu medzi žalúdkom a žlčníkom, keď nerovnováha medzi týmito 2 orgánmi vedie ku vzniku horkého hlienu TAN RE. Žalúdkom produkovaný hlien TAN blokuje hrudník, čo sa môže prejaviť tlakom a roztiahnutím na hrudi s nadmerným zahlienením a slinením. Horko žlčníku DAN RE stúpa nahor a objavuje sa pocit horkosti v ústach a pískaní v ušiach. Celkovo potom horký hlien TAN RE blokuje dráhy, neumožňuje tzv. čistej a jasnej energii jang vyživiť ducha v srdci a súčasne skalený hlien jin stúpa v protismere, čo sa môže prejaviť v praxi ako motolica či závrate, nevoľnosť či zvracanie, podráždenosť, bojazlivosť, depresia, búšenie srdca, nespavosť, pískanie v ušiach, v ťažkých prípadoch môže tento stav vyústiť až k epilepsii.
Horko v žalúdku WEI RE môže viesť tiež k nekontrolovateľným záchvatom hladu a následne k obezite. Avšak rovnako je možné tuto zmes použiť i pri nechutenstve, vzniknutom po dlhých a závažných chorobách.

Rozbor bylín v zmesi: Zhu ru je hlavnou cisárskou bylinou v zmesi a súčasne aj najdôležitejšou bylinou čínskej medicíny pre ochladenie horka a rozpustenie hlienu v žlčníku, súčasne sťahuje vzbúrenú energiu Qi a upravuje jej obeh. Ministrom je potom Qing pi, ktorý spriechodňuje pečeň a rozprúďuje energiu Qi, rozptyľuje zauzleniny a Narúša stagnáciu potravy a zhluky v bruchu. Ban xia a Chen pi vysušujú vlhko a vylučujú hlien, čím upravujú a harmonizujú žalúdočnú energiu Qi. Asistentom je Fu ling a Gan cao ktorí posilňujú slezinu, vysušujú vlhko a harmonizujú funkciu stredného ohniska, takisto aj ukľudňujú ducha. Sheng jiang upravuje vzťahy medzi žlčníkom a žalúdkom a napomáha ostatným bylinám v zmesi zastaviť vracanie. Da zao posilňuje stredné ohnisko, obzvlášť energiu sleziny a žalúdka, vyživuje srdce a ukľudňuje ducha.
Zhu ru je hlavnou cisárskou bylinou v zmesi a súčasne aj najdôležitejšou bylinou čínskej medicíny pre ochladenie horka a rozpustenie hlienu v žlčníku, súčasne sťahuje vzbúrenú energiu Qi a upravuje jej obeh. Ministrom je potom Qing pi, ktorý spriechodňuje pečeň a rozprúďuje energiu Qi, rozptyľuje zauzleniny a Narúša stagnáciu potravy a zhluky v bruchu. Ban xia a Chen pi vysušujú vlhko a vylučujú hlien, čím upravujú a harmonizujú žalúdočnú energiu Qi. Asistentom je Fu ling a Gan cao ktorí posilňujú slezinu, vysušujú vlhko a harmonizujú funkciu stredného ohniska, takisto aj ukľudňujú ducha. Sheng jiang upravuje vzťahy medzi žlčníkom a žalúdkom a napomáha ostatným bylinám v zmesi zastaviť vracanie. Da zao posilňuje stredné ohnisko, obzvlášť energiu sleziny a žalúdka, vyživuje srdce a ukľudňuje ducha.

Dávkovanie: 3 x denne 4 tablety, deti od 3 rokov 2 tablety denne (v Číne používajú podľa potreby a intenzity problémov dávku 2 – 3 x vyššiu). Nie je určené pre deti do 3 rokov a tehotné ženy.

 

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5)

Výrobca: Medichin TCM Herbs

Čínske bylinné zmesi od výrobcu Medichin:

 • sú 100% prírodné produkty

 • neobsahujú žiadny lepok

 • byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách EU Kneipp Forschung v Nemecku

 • byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú

 • sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov

 • čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)

 • produkty sú schválené UVZ SR

Čo sú Bylinné zmesi WAN ?
Bylinné zmesi WAN sú tradičné čínske bylinné zmesi vo forme lisovaných guličiek. Guličky uľahčujú užívanie, sú chuťovo neutrálne a stabilné. Čínske bylinné zmesi TCM Herbs sú vyrobené podľa starých tisícročných receptúr. Výrobca striktne dbá na dodržiavanie receptúr uvádzaných v lekárskych knihách starých autorov.

Ako pôsobia čínske bylinné zmesi ?
Rešpektujú prepojenosť troch aspektov ľudského organizmu - telesného, energetického a duševného. Majú vyvážený účinok na celý organizmus a pôsobia komplexne.

Prečo dôverovať tradičnej čínskej medicíne ?
Tradičná čínska medicína existuje už 4000 rokov. Jej zásady a pricípy sú overené tisícročnými skúsenosťami. Cieľom tradičnej čínskej medicíny je zachovanie zdravia u zdravých a vrátenie zdravia chorým. Tradičná čínska medicína nie je liečiteľstvo, ale vysoko sofistikovaná vedecká disciplína. 


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.