ZVLAŽENIE VYPRAHNUTEJ STEPI - QING ZAO JIU FEI WAN mod. - TCM Herbs

Kód: TCH033
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH033
€17,89

Podrobný popis

ZVLAŽENIE VYPRAHNUTEJ STEPI - QING ZAO JIU FEI WAN mod. - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Napadnutie pľúc vonkajším teplým suchom FENG XIE ZAO RE FEI
Ochladzuje horúčosť pľúc FEI RE
Zvlhčuje pľúca FEI ZAO
Nedostatok YIN a Qi pľúc FEI QI/YIN XU

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Chrípky a virózy so suchým kašľom
Alergický kašeľ, alergické astma
Peľová nádcha, peľová astma (sezónna)
Akútny a chronický suchý kašeľ bez hlienov (sezónny alebo celoročný)
Akútna laryngitída, čierny kašeľ
Akútna a chronická bronchitída, pneumónia, bronchiektázia
Kašeľ u rakoviny pľúc

Odborná literatúra o TCM uvádza: Ide o modifikáciu originálnej tradičnej čínskej bylinnej zmesi QING ZAO JIU FEI WAN, ktorá je upravená na dnešní pomery. Táto zmes je v dnešnej dobe veľmi cenená, pretože pokrýva oblasť celého spektra alergických obtiaží od suchého kašla, dušnosti, pískania na hrudi, upchatého nosu až po svrbenie v krku a v nose. Podľa TCM pri napadnutí tzv. vonkajšieho teplého a suchého vetru FENG RE ZAO dochádza k poškodeniu ako energie Qi, tak i YIN pľúc (YIN je „olej, ktorý premazáva", v našom prípade pľúca). Táto invázia zablokuje ochrannú energiu YANG, čo následne spôsobí zvýšenú teplotu, ktorá nie je sprevádzaná triaškou a zimnicou. To znamená, že škodlivina horúceho sucha ZAO RE prenikla hlbšie do pľúc FEI, ktoré zablokovala a obrátila tak tok ich energie do protismeru FEI QI NI, teda smerom hore . Tento stav sa potom prejaví príznakmi ako sú bolesti hlavy, kašeľ (bez hlienov), dušnosť a pískánie na hrudi, event. plnosť alebo tlak na hrudi a bolesti v podrebrí. Vďaka suchosti sa objavuje suchý štekavý dráždivý kašeľ (ako pri zápale hrtanu či čiernom kašli), sucho v nose (alergická nádcha z tzv. upchatého nosa), vyschnuté až vyprahnuté hrdlo, suchý jazyk, smäd, neklud a podráždenosť. Sumárne - indikáciou tejto bylinnej zmesi je nedostatočnosť YIN a Qi pľúc (regeneruje pľúca) spolu s napadnutím vonkajším teplým suchým vetromteplého suchého vetru (vylučuje zevní škodlivinu).

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Cisárskymi bylinami v zmesi sú Sang ye, ktorá zvlhčuje a rozptyľuje sucho pľúc FEI ZAO a Shi gao, ktorá prečisťuje suchú horúčosť v pľúcach a v žalúdku, ministrami potom sú Mai men dong, Nan sha shen, E jiao a Hei zhi ma, ktoré zvlhčujú pľúca a rozhojňujú tekutiny, čím podporujú funkciu prvých dvoch bylín, asistenti ako Xing ren a Mi zhi pi pa ye, Gan cao potom harmonizujú účinok ostatných bylín v zmesi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v nápoji Strieborného vetra - kód 844 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: Táto zmes sa môže užívať spolu s Nápojom strieborného vetra 844. Zmes sa užíva ešte 3 dni po skončení všetkých príznakov.

Pri nádche sa môže kombinovať so zmesou Vyvanutie dračej jaskyne 007. V prípade alergickej nádchy sa môže kombinovať so zmesou Zátišie pustovníka Changa 114. Šaolínový olej 700 sa môže natierať pod nos.

Upozornenie: Neužívať pri obyčajnej nedostatočnosti YIN pľúc bez napadnutia vonkajšou škodlivinou. Opatrne pri nedostatočnosti QI sleziny a žalúdka.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: