ZÁTIŠIE PUSTOVNÍKA CHANGA - FENG WAN mod. - TCM Herbs

Kód: TCH114
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH114
€17,89

Podrobný popis

ZÁTIŠIE PUSTOVNÍKA CHANGA - FENG WAN mod. - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vylučuje škodlivý vietor z povrchu FENG XIE QI
Utišuje vnútorný vietor pečene GAN NEI FENG

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Svrbenie kože pri kožných chorobách - pri koprivke, ekzéme, psoriáze
Alergická nádcha (peľová, celoročná)
Alergický zápal spojiviek
Alergická astma

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o novo zostavenú zmes z bylín, ktoré vylučujú škodlivý vietor FENG. Tento vietor sa najčastejšie prejavuje príznakmi ako sú svrbenie kože, kožné vyrážky a ekzémy, svrbenie hrdla a mäkkého podnebia, svrbenie nosu, svrbenie a slzenej očí, kýchanie, výtok z nosu či upchaný nos, pískanie na hrudi pri nádychu, sťahovavé opuchy a začervenanie na koži apod.

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Všetky byliny v tejto zmesi vylučujú škodlivý vietor FENG a to jak vonkajší, tak i vnútorný. K základnej byline so širokým "veterným" spektrom pôsobnosti, ktorý vylučuje jak vonkajší chladný vietor FENG HAN XIE QI, tak i vonkajší horký vietor FENG RE XIE QI, patrí Fang feng. Jej teplá povaha a pálivá a súčasne i sladká chuť z nej robí najuniverzálnejšiu bylinu pre vylúčenie veternej škodlivosti, ktorá zároveň nepôsobí nijak agresívne.

K bylinám, ktoré vylučujú chladný vietor FENG HAN XIE QI (podľa TCM sa jedná o byliny, ktoré otvárajú povrch vďaka svojej štipľavej zahrievajúcej povahe), patrí Cang er zi, Bai zhi a Jing jie. Používajú sa pri svrbivých vlhkých a mokvavých ekzémoch či pri chorobách "z ofúknutia" ako sú zápaly nosných dutín, bolesti zubov, bolesti trojklanného nervu, bolesti hlavy v nadočnicových oblúkov apod.

Medzi byliny, ktoré vylučujú horký vietor FENG RE XIE QI (podľa TCM sa jedná o byliny, ktoré otvárajú povrch vďaka svojej štipľavej ochladzujúcej povahe), patrí Bo he a Niu bang zi. Používajú sa pri svrbivých vyrážkach a koprivke. Podobne i Bai ji li vypudzuje škodlivý vietor pri svrbivých ekzémoch, rovnako ako vnútorný vietor z pečene GAN NEI FENG. Bai xian pi ochladzuje horúčosť RE a vylučuje vlhko SHI, zastavuje svrbenie a odstraňuje horúci toxín RE DU. Používa sa pri vyrážkach a ekzémoch z vlhka a horúčosti a pri vredoch a zápaloch kože so svrbením.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: Táto zmes sa môže užívať spolu s Nápojom strieborného vetra 844 pre rýchlejší nástup účinkov.

Často sa kombinuje s:  Pätoro uhasení sopky 011, Vychladnutie horúcej platne 013, Zvlečenie hadej kože 019, Vysušenie ryžových terás 021, Vánok hodvábneho vejára 113, Pohladenie medvedíka pandy 115 alebo so zmesami na alergickú nádchu Chlad rannej hmly 002, Krehkosť zvinutého lístku 003, Vyvanutie dračej jaskyne 007, Zvlaženie vyprahnutej stepi 033.

Zmes sa používa iba počas problémov. Potom sa vysadzuje.

Upozornenie: Neužívať ak chýbajú prejavy vetru FENG.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: