VYVANUTIE DRAČEJ JASKYNE - BI MIN GAN WAN - TCM Herbs

Kód: TCH007
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH007
€17,89

Podrobný popis

VYVANUTIE DRAČEJ JASKYNE - BI MIN GAN WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Otvára nosní otvory
Uvoľňuje povrch a rozptyluje vietor FENG
Pôsobí protizápalovo a protialergicky

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Akútna a chronická nádcha
Alergická nádcha
Akútne alergické prejavy v peľovej sezóne
Zápal nosných dutín

Odborná literatúra o TCM uvádza: V súčasnosti veľmi rozšírená zmes pre liečbu alergickej nádchy s pocitom upchaného nosu a stratou čuchu. Pôsobí protizápalovo a protialergicky. Môže sa užívať dlhodobo počas peľovej sezóny k zmierneniu až odstráneniu alergických reakcií a zvýšenej teploty. Výrazné účinky sa prejavia aj pri liečbe nachladnutia, kde dominuje pocit upchatého nosu s hojným tuhým nosným sekrétom. Pohľad čínskej medicíny na alergie je rozdielny od pohľadu západní medicíny, ktorá skúma, „na čo“ je človek alergický, ale Číňania uvažujú „prečo“ je človek alergický. Podľa klasickej čínskej medicíny sa popisujú dve základné príčiny alergií – prvá je vrodená nedostatočnosť dráhy ľadvín a pľúc, druhá vzniká vplyvom nesprávnej životosprávy, kde dôjde k vyčerpaniu energie v týchto dráhach. Výsledkom oboch je znížená obranyschopnosť organizmu, ktorá dovoľuje preniknutiu vonkajšej škodliviny do pľúc s následným zablokovaním energie. Táto blokáda má za následok samotné alergické prejavy.

Rozbor bylín v zmesi: Xin yi hua vylučuje chladný vietor a uvoľňuje nos (viz Legendy písané bylinami), Cang er zi uvoľňuje povrchový vietor a uvoľňuje nos, Jing jie uvoľňuje z povrchu ako chladný, tak aj teplý vietor, Bai zhi uvoľňuje chladný vietor z povrchu tela, zmenšuje bolesť a uvoľňuje nos, Ye ju hua vylučuje oheň a teplý toxín z hlavy, Lian qiao vylučuje teplý vietor z oblasti hlavy, Fang feng uvoľňuje vietor a zmierňuje bolesti, spôsobené chladným vetrom, Jie geng naviguje energiu bylín smerom k hornému ohnisku a napomáha pľúcam, Wu wei zi posilňuje pľúca a ľadviny, Jin yin hua vylučuje teplý vietor z povrchu a teplý toxín, Shi chang pu uvoľňuje povrch, vysušuje hlieny a harmonizuje stredné ohniská, ktoré premieňa kalné vlhko a tým znižuje výtok z nosu, Huang qi podporuje obrannú WEI QI, posilňuje pľúca a stabilizuje vonkajšiu ochrannú vrstvu proti vonkajšiemu vetru, Gan cao harmonizuje účinok bylín v zmesi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: Táto zmes sa môže užívať spolu s Nápojom strieborného vetra 844. Zmes sa užíva ešte 3 dni po skončení všetkých príznakov.

V prípade alergickej nádchy sa môže kombinovať so zmesou Zátišie pustovníka Changa 114. Šaolínový olej 700 sa môže natierať pod nos.

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: