TYGRÍ PRAMEŇ - BU ZHONG YI QI WAN - TCM Herbs

Kód: TCH152
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH152
€17,89

Podrobný popis

TYGRÍ PRAMEŇ - BU ZHONG YI QI WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Doplňuje čchi Qi stredního ohniska
Zdvíha klesnutý YANG

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Uvoľnené svaly a tkanivá - pokles orgánov, pruh, dlhodobá hnačka, zápcha z oslabenej peristaltiky, zlatá žila, kŕčové žily, nízky tlak

Vnútorné teplo - dlhodobo zvýšená teplota, zápal pečene, priedušiek hrtanu dlhodobý, dlhodobá nádcha, vysoký tlak, arytmia srdca

Gynekologické problémy - postupná strata menštruácie, špinenie medzi cyklami, výtoky, neplodnosť, potraty, popôrodné problémy

Ostatné - Alzheimerova choroba, vedľajšie účinky pri liečbe kortikoidmi, chronická únava, žlč v moči, škúlenie v dospelosti, doping pre športovcov, dlhodobý zápal obličiek, vred rohovky, nedostatok bielych krviniek

Odborná literatúra o TCM uvádza: Klasická bylinná zmes, ktorá je určená pre stavy nedostatočnosti QI sleziny a žalúdku, ktoré vedú k oslabeniu a poklesu YANG. Podľa čínskej medicíny stredné ohnisko (slezina a žalúdok) produkuje z potravy a vzduchu energii QI a krv. V prípade oslabenej funkcie týchto orgánov dochádza k nedostatočnej tvorbe energie QI a krvi a k poklesu YANG. To všetko sa potom prejavuje celkovou slabosťou, ktorá je spôsobená buď vrodenou slabou konštitúciou alebo nasleduje po dlhodobej chorobe. Táto slabosť sa manifestuje v 3 rôznych polohách: 1. poklesom a prolapsom konečníka, maternice, močového mechúra a hemeroidom. 2. chronickým hnačkám (bez bakteriálneho nálezu) či riedkou stolicou s nestrávenými zbytkami. 3. anémiou u žien, ktoré majú špinenie pri menzese, či ktoré majú častú menštruáciu. K ďalším príznakom oslabenej QI sleziny patrí chronická únava, zimomravosť, bledá tvár a koža, studené ruky a nohy a celkový nedostatok energie, potrebný k základným funkciám ľudského tela ako je rozprávanie či pohyb. Tigrí prameň je vhodný aj pre športovcov, ktorý potrebujú ku svojim výkonom „fyziologický doping“, pretože prirodzeným spôsobom zvyšuje energetické schopnosti organizmu.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárska bylina Huang qi veľmi silno doplňuje Qi a zdvíha YANG sleziny a žalúdku. Ministri Dang shen, Bai zhu a Zhi gan cao posilňujú Qi sleziny. Prvý asistent Dang gui doplňuje Qi a vyživuje krv. Spoločne s bylinami doplňujúcimi Qi (obzvlášť potom s cisárom) posilňuje Qi, a tým súčasne oživuje krv. Druhý asistent Chen pi reguluje Qi. Jeho funkcia v tejto zmesi je dvojnásobná: 1. zlepšuje trávenie spolu s bylinami doplňujúcimi Qi, ktoré sú dosť mastné a sladké a súčasne posilňuje ich pôsobenie 2. jeho vlastné funkcie regulujúce Qi podporuje účinok zmesi na zdvihnutie zníženého YANG. Poslíček Sheng ma a Chai hu pomáhajú zvýšiť znížený YANG, a to predovšetkým v spolupráci s cisárskou bylinou.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Táto zmes je zahrievajúca, preto sa nesmie užívať v prípade horka a ohňa z nadbytku (červená tvár a oči, vysoký tlak, horkokrvnosť, podráždenosť, výbušnosť. Užívanie v týchto prípadoch je potrebné opatrne zvážiť s terapeutom čínskej medicíny.

Neužívať v prípade horka z nedostatočnosti jin JIN XU RE, pri akútnom napadnutí vonkajšou škodlivinou (chrípka, angína), pri nadbytku jang YANG SHI, nie pri všetkých orgánových poklesoch, iba pri tých ktoré sú na podklade nedostatočnosti energie čchi sleziny PI QI XU. Neužívať súčasne s liekmi na riedenie krvi (Warfarin, Anopyrin)

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: