SKROTENIE TEPLOKRVNÍKA - RE XUE WAN mod. - TCM Herbs

Neohodnotené
 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
Bežná cena €18,36
Ušetríte €2,20 (–12 %)
€16,16
Značka TCM Herbs
Kategória Podpora zdravia
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH018 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €18,36 €16,16
   
 

SKROTENIE TEPLOKRVNÍKA - RE XUE WAN mod. - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie:

  • Ochladzuje horúčosť RE a krv XUE (v 4. vrstve)
  • Vylučuje oheň HUO (z nadbytku i nedostatku)
  • Vyživuje YIN a telesnej tekutiny JIN YE
  • Zastavuje krvácanie

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes predovšetkým Ochladzuje tzv. horúčosť v krvi RE XUE, v angličtine potom je názov výstižnejší (Cool Blood), čo v češtine prenesený význam byť cool znamená byť naozaj Kľudný, vyrovnaný, nad vecou, zachovať si chladnú hlavu a nenechať sa len tak vytočiť . Toto česko anglické spojenie tiež najlepšie vystihuje pôsobenie a účinok tejto zmesi. Horúčosť RE a oheň HUO vzniká najčastejšie z nadmerných či potlačených emócií, "horkej" stravy alebo zo "zatlačenej" škodlivej energie z povrchu do hĺbky (nevhodne podané antibiotiká, kortikoidy, očkovanie...). Rovnako môže mať človek konštitučnú (vrodenú) dispozíciu k horúčosti, hlavne je to zrejmé u malých detí, ktoré sú tzv. horkokrvné a ľahko sa prehrievajú. Podľa čínskej medicíny je medzi horúčosťou RE a ohňom HUO len nepatrný rozdiel, alebo "horúčosť je zmenšením ohňa a oheň je krajnosťou horúčosti". Pri napadnutí 1. vrstvy horúčosti WEI, ktorá je povrchová a obranná, kedy sa objavujú príznaky napr. počínajúce virózy, je Táto zmes nevhodná. Potom, pri napadnutí ďalších vrstiev, ktoré sú už hlboké, je táto zmes k nezaplateniu! Pri napadnutí 2. vrstvy horúčosti QI, a to hlavne dráhy žalúdka a pľúc (napr.. angína, bronchitída), sa objavuje smäd, horúčka a žltý suchý povlak jazyka. Pri napadnutí škodlivej horúčosti do vrstvy výživy JING (3. vrstvy horúčosti RE) sa objavujú horúčky, ktoré kulminujú hlavne v noci, nekľud a vyrážky na koži (napr.. pneumónia, ekzém). Pri napadnutí škodlivej horúčosti do vrstvy krvi XUE (najhlbšej 4. vrstvy horúčosti RE) je jazyk temne červený (podobne ako u šarlachovej angíny u detí), objavujú sa vysiate fialovo červené škvrny a vyrážky na koži, niekedy aj blúznenie s poruchami vedomia a krvácanie na rôznych oblastiach tela - krvácanie z ekzémov, krvácanie pod kožou, krvácanie z nosu, vykašliavanie krvi, zvracanie krvi, krv v stolici, krvácanie z hemoroidov, krv v moči, náhle či pretrvávajúce menštruačné krvácanie (napr.. Psoriáza, chronické ekzémy, meninigitída). Viac potom v článku Napadnutie horúčosťou – 4 vrstvy. Teda, veľakrát, a to po pravde v živote častejšie, je potrebné "zchladiť horúčosť v krvi a horúcej hlavy a nielen teplokrvníka skrotiť, aby tak človek ku zdraviu prišiel...".

Rozbor bylín v zmesi - Byliny v zmesi sú rozdelené do 3 skupín:

Do prvej skupiny patria byliny, ktoré ochladzujú horúčosť RE a krv XUE, teda tzv. horúčosť v krvi RE XUE. Majú horkú a slanú chuť a sú chladnej povahy. Horká chuť ochladzuje horúčosť RE, slaná vedie účinok do vrstvy krvi XUE, tj.najhlbšej vrstvy horúčosti RE) a chladná povaha prečisťuje horúčosť RE. Majú vzťah k pečeni a k srdcu, teda k najdôležitejším dráham pre cirkuláciu a distribúciu krvi XUE. Používajú sa hlavne na horúčosť z nadbytku vo vrstve výživy JING a krvi XUE (3. a 4. vrstva horúčosti), ale aj u horúčosti z nedostatku RE XU (Shen di huang a Xuan shen) a aj napriek ochladzovaniu horúčosti nepoškodzujú YIN. Sheng di huang ochladzuje horúčosť RE a vyživuje YIN, čo si môžeme predstaviť asi tak, ako keď touto bylinou v našom organizme, ktorý v tomto prípade predstavuje "prehriaty motor", znížime jeho teplotu a doplníme doň adekvátny olej, teda YIN. Rovnako aj odstraňuje horký toxín RE DU a rozpúšťa nahromadeniny, teda tzv. čistí krv. Xuan shen ochladzuje horúčosť vo vrstve výživy a krvi a súčasne i vyživuje YIN, takže dokáže ako ochladzovať, tak zároveň i zvlhčovať. Ďalej vylučuje horký toxín RE DU a rozptyľuje zauzleniny ako sú zdurené lymfatické žľazy, ktoré potom zasa generujú horúčosť RE. Chi shao yao ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE a rozptyľuje zrazeniny a nahromadeniny a spolu s predošlými 2 bylinami sa používa u kožných vysiatí a ekzémoch. Mu dan pi ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE, rozprúďuje krv a rozptyľuje zrazeniny v krvi, vzniknuté z horúčosti a prečisťuje krv od ekzémov a vyrážok. Zi cao okrem ochladzovania krvi tzv. vytlačuje vyrážky, hojí kožné vredy a vlhké ekzémy a vylučuje horký toxín RE DU.
Do druhej skupiny patria byliny, ktoré ochladzujú horúčosť RE a vylučujú oheň HUO. Tieto byliny vylučujú horúčosť RE a oheň HUO z nadbytku, hlavne z dráhy pľúc a žalúdka. Sú to byliny sladké alebo horkej chuti a chladnej povahy. Shi gao ochladzuje horúčosť RE a vylučuje oheň HUO, zbavuje podráždenosti, zastavuje smäd a lieči nehojace sa kožné vredy a vlhké ekzémy, alebo pôsobí proti zápalom a súčasne aj podporuje tvorbu nového tkaniva, zmenšuje opuchy a zastavuje krvácanie. Zhi mu Ochladzuje horúčosť RE a vylučuje oheň HUO, posilňuje YIN a zvlažuje suchotu, teda sa používa ako pri horúčosť z nadbytku, tak aj z nedostatku Túto jeho vlastnosť je možné úspešne použiť napr.. i u cukrovky u tzv. syndrómu stravujúceho smädu. Podobný účinok má i Tian hua fen ktoré ochladzuje horúčosť RE a zároveň aj podporuje tvorbu telesných tekutín JIN YE, ktoré sú touto horúčosťou vysušené (obzvlášť v hornom ohnisku – pľúca, srdce) a ich nedostatok sa prejaví veľkým smädom (cukrovkou) či suchým kašľom. Rovnako aj vylučuje horký toxín RE DU a zmenšuje opuchy pri kožných vredoch. Zhi zi ochladzuje horúčosť RE v srdci a v pľúcach a tým zbavuje podráždenosti, odvádza tiež vlhko a horúčosť SHI/RE spodkom a to močením, ochladzuje horúčosť RE a oheň HUO pečene a srdca, teda ochladzuje vrstvu krvi XUE. Tým aj hojí rôzne krvácania, kožné abscesy a kožné vredy.
Do tretej skupiny patria byliny, ktoré ochladením krvi RE XUE zastavujú krvácanie. Tieto byliny ochladzujú horúčosť RE vo vrstve krvi XUE, posilňujú YIN a vylučujú oheň HUO. Pri napadnutí najhlbšej 4. vrstvy krvi XUE RE horúčosťou sa objavuje krvácanie z nosu, zvracanie či vykašliavanie krvi, krv v moči, všetko je väčšinou sprevádzané nekľudom, smädom, červenou tvárou apod. Bai mao gen ochladzuje krv RE XUE, zastavuje krvácanie a ochladzuje horúčosť pľúc a žalúdka FEI/WEI RE.Huai hua ochladzuje krv XUE a zastavuje krvácanie, obzvlášť v spodnom ohnisku (hemoroidy, krvácanie z konečníku, krv v moči, krvácanie z pošvy...), Ochladzuje horúčosť pečene GAN RE a vylučuje oheň pečene GAN HUO. Toto všetko z nej robí veľmi užitočnú bylinu v prípade hypertenzie, psoriázy či v prípadě prevencie proti krvácaniu do mozgu (mozgovej príhode).

Dávkovanie: Bylinné tablety sa užívajú 3 x denne 4 tablety, deti od 3 do 12 rokov 2 tablety denne (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity potiaží dávku 2 - 3x vyššiu). V prípade vynechania (zabudnutia) jednotlivej dávky je možné užiť následujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr.. pri zabudnutí rannej dávky 4 tbl. je možné si vziať na poludnie 8 tbl.). Je možné ju rôzne kombinovať s ostatnými bylinnými zmesami a to všade tam, kde sa jedná o tzv. horúčnosť v krvi RE XUE.

Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tabliet je pri výrobe použité 5 g surových bylín)

Každá šarža bylinných tabliet je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarskom Schlierene a to na identifikáciu bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú okrem iného aj na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom. Ako jediná spájajúca látka je prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu 1 %. Bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické látky ani kyselinu aristolochovú.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že bylinné tablety TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v zmesi je 5 x vyššia) a kvality (absolútne bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny (a prírodnej medicíny vôbec) predstaviť a dopriať!

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.