Rozkvitnutá záhrada - Kun Bao Tang tinktúra z čínskych bylín Yaomedica

Kód: YM107
Neohodnotené
Značka: YaoMedica
€11,76

Zvoľte variant

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Menopauza, návaly tepla, hormonálna nerovnováha, bolesti hlavy, suchosť slzníc.

Detailné informácie

Obsah: 50 ml
3 - 7 dní | YM107
€11,76

Podrobný popis

Rozkvitnutá záhrada - Kun Bao Tang tinktúra z čínskych bylín Yaomedica

Základom tinktúry Rozkvitnutá záhrada sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime. 

Hlavné zameranie :

nepravidelnosti cyklu
návaly tepla s potením, nočné potenie
bolesti hlavy
závraty a točenie hlavy
hučanie, pískanie v ušiach – tinnitus
sucho v krku a ústach
suché oči
suchá koža a sliznica
suchosť a bolestivosť pošvy
strata libida (sexuálne túžby)
infekcia močových ciest
zápcha
problémy so spánkom, napríklad nespavosť
podráždenosť a výkyvy nálad
úzkosť alebo depresia
únava
slabosť a bolestivosť v pleciach a kolenách
bolesti kĺbov

Použitie receptu podľa tradičnej čínskej medicíny:

vyživuje obličky a pečeň (esenciu Jing a yin)
zmäkčuje pečeň
sťahuje Yang
utišuje ducha Shen

Ako prebieha menopauza

Menopauza je prirodzený prechod v živote ženy, ktorý znamená koniec pravidelného cyklu, vaječníky prestávajú každé štyri týždne produkovať vajíčka – žena už prestáva menštruovať a nemôže viac otehotnieť. Priemerný vek, kedy žena dosiahne menopauzu, je 52 rokov, hoci sa môže dostaviť už v 30 alebo 40 rokoch, vtedy hovoríme o predčasnej menopauze. Spôsobuje ju pokles estrogénu, ženského pohlavného hormónu, ktorý reguluje menštruáciu. Keď jeho hladina klesne, dochádza k hormonálnym a biologickým zmenám. Menopauza môže spôsobiť celý rad fyzických a psychických príznakov. Prvým príznakom sú obvykle nepravidelnosti menštruačného cyklu. Ten sa stáva často najskôr kratším, potom dlhším. Intervaly medzi jednotlivými menštruáciami sa predlžujú, až menštruácia úplne ustane. Ďalšie príznaky uvádzame nižšie. Väčšinou pretrvajú dva až päť rokov, kým vymiznú, môžu však trvať aj dlhšie. Vaginálne príznaky, ako je suchosť, môžu niekedy pretrvávať a zhoršovať sa s pribúdajúcim vekom.

Menopauza a hormonálna nerovnováha

Kun Bao Tang sa používa na liečbu hormonálnej nerovnováhy spôsobenej menopauzou alebo aj pri príznakoch, ktoré sú menopauze podobné, ako návaly tepla, nepokoj a nespavosť, závraty, hučanie v ušiach, suché oči a suchosť pokožky, zlá pamäť, podráždenosť a náchylnosť. Základom receptúry je neúplný Liu Wei Di Huang Wan – základná receptúra ​​na doplnenie yin obličiek a pečene, obohatená o byliny, ktoré ďalej vyživujú yin a krv, prečisťujú horúco, tým zmäkčujú – spriechodňujú pečeň, zvlažujú sliznice, sťahujú yang a závraty) a utišujú ducha Shen.
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: