PÄTORO UHASENÍ SOPKY - WU WEI XIAO DU WAN - TCM Herbs

Kód: TCH011
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH011
€17,89

Podrobný popis

PÄTORO UHASENÍ SOPKY - WU WEI XIAO DU WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vylučuje toxické teplo RE DU a odstraňuje horký toxín z podkožia a kože
Ochladzuje krv XUE
Pôsobí protizápalovo, zmenšuje opuchy

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Kožné zápaly
Horúčka, hnisavé zápaly v ušiach, očiach, krku a nose
Lupienka
Kožné abscesy, vredy
Ekzémy, mokvavé ekzémy,

Odborná literatúra o TCM uvádza: Zápaly kože typu vredov, karbunkulov, furunklov, akné, opuchov kože, ktorá je tvrdá, začervenaná a bolestivá sa v Číne lieči touto bylinnou zmesou. Podľa čínskej medicíny sa jedná o nahromadené teplo, vlhko a teplý toxín v danej oblasti. Najčastejšie sú tieto ťažkosti spôsobené nesprávnou životosprávou (nadmernou spotrebou mastných a korenených jedál), ktorá má za následok kumuláciu vnútorného tepla či dokonca teplého toxínu. To všetko vedie k vzniku zápalu v tele či horúčke. Teplý toxín sa tlačí z tela von cez kožu vo forme „drobných vulkánikov na svahoch búriacej sa sopky“, ako Číňania nazývajú tento stav. Bylinná zmes obsahuje 5 bylín, ktoré vylučujú teplý toxín z tela, ochladzujú teplo a vlhko a znižujú tak aj horúčku. V našich podmienkach by sme povedali, že tieto byliny tzv. čistia krv.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskou bylinou je Jin yin hua, ktorá prečisťuje teplosť z vrstvy QI a XUE a zmenšuje opuchy. Ostatné byliny Ye ju hua, Zi hua di ding, Pu gong ying a Lian qiao pročišťujú teplosť, odstraňujú jed, ochladzujú krv, a preto sa používajú u liečby hnisavých lézií. Táto zmes je základom množstva ostatných zmesí, ktoré sú určené pre liečbu lokálnych povrchových a hnisavých infekcií. Jej mechanizmom pôsobenia je prečistenie teplosťi a vylúčenie jedu.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade horka z nedostatočnosti jin JIN XU RE. Opatrne pri nedostatočnosti sleziny PI QI XU.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: