Nežné vlny - Chai Hu Shu Gan Tang Jia Jian tinktúra z čínskych bylín YaoMedica

Kód: YM051
Značka: YaoMedica
€11,76

Zvoľte variant

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Predmenštruačný syndróm, bolestivá menštruácia, nepravidelná menštruácia, somatizáciu stresov, závislosť fyzických príznakov na emóciách, úzkosti, depresie

Detailné informácie

Obsah: 50 ml
3 - 7 dní | YM051
€11,76

Podrobný popis

Tinktúra NEŽNÉ VLNY  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Chai Hu Shu Gan Tang Jia Jian.

Hlavné zameranie: bolesti pŕs pred menštruáciou aj mimo nej, cysty, adenómy či fibrómy v prsiach, ťažkosti pred menštruáciou, tzv. predmenštruačný syndróm, bolestivá menštruácia, nepravidelná menštruácia, somatizáciu stresov, závislosť fyzických príznakov na emóciách, úzkosti, depresie, žalúdočná či srdcové neuróza, ťažkosti v klimaktériu, bolesti hlavy

Ďalšie: bolesť, tlak či pnutie na hrudi, pod rebrami či v oblasti žalúdka, pocit stiahnutie na prsiach, fluktuácia príznakov, podráždenosť, nervozita, pocit stiesnenosti, náladovosť, pocit napätia, nemožnosť sa uvoľniť, somatizáciu problémov, zhoršenie čohokoľvek emóciami, časté vzdychanie, znížená chuť do jedla alebo nadmerné chute (na sladké), zajedanie stresov, nadúvanie, grganie, škŕkanie v bruchu, kašovitá stolica, ale napríklad aj zápcha zhoršená stresom, nespavosť (Zhoršovanie stresom či nadmernými emóciami), vnímanie búšenie srdca

Účinky podľa čínskej medicíny: 
uvoľňuje stagnovanou pečeňové Qi
upravuje obeh Qi a Xue (krvi)
uvoľňuje stagnácie v prsiach
uvoľňuje stres, harmonizuje emócie

Zloženie: 
voda, alkohol Chen Pi - mandarínka obyčajná, kôra - Peri. citri - 3,1g
Chai Hu - prerastlík čínsky, vňať - Rad. bupleuri - 5,2g
Chuan Xiong- kôprovníček Wallichov, podzemok - Rhiz. ligustici - 4,1g
Zhi Ke - bigarádia, plod - Fruc. aurantii - 5,2g
Bai Shao - pivonka mliečnokvetá, koreň - Rad. paeoniae alba - 7,2g
Gan Cao -sladké drievko, koreň - Rad. glycyrrhizae - 2,1g
Xiang Fu - šachor hľuznatý, podzemok - Rhiz. cyperi - 3,1g
Wang Bu Liu Xing - kraviarka ihlanov - Sem. vaccariae - 3,1g
Si Gua Luo - Lufa - Fruc. retinervus luffae - 2,1g
Yu Jin - kurkuma, guľovitý podzemok - Rhiz. curcumae - 3,1g

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť 
Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej.

Dávkovanie: 
pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne. 
denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. 

Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní. 

po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku 
Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom. 
Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov. 
pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému 

pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie. 

na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie) 

Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
 Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: