MÁVNUTIE MOTÝLICH KRÍDEL - Shen tong zhu yu wan mod. - TCM Herbs

Kód: TCH203
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH203
€17,89

Podrobný popis

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Rozprúďuje stagnujúcu energiu čchi a krv QI ZHI/YU XUE
Rozpúšťa blokádu krvi YU XUE v dráhach JING a spojkách LUO
Odstraňuje bolestivé prekážky (BI syndrómy)
Utišuje bolesť
Zmierňuje bolesti kĺbov

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Reumatoídny artritis (Arthritis rheumatica)
Akútne a chronické bolesti po celom tele - kĺbov, svalov, väzov a šliach (Fibromyalgia, Artralgia, Neuralgia)
Bolesti chrbta - krčnej chrbtice, bedier a v krížoch (Cervikalgia, Lumbalgia, Sakroischialgia)
Bolesti ramena a paže (Brachioomalgia)
Bolesti lakťa, tenisový lakeť (Cubalgia, Entezopatia)
Bolesti zápestia, karpálne tunely (Carpalgia, Tendovaginitis)
Bolesti nôh (Pedealgia, Achilodynia)
Alergická vyrážka (Purpura alergica)

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Táto bylinná zmes je jedna z najčastejšie používaných zmesí v TCM na bolesti kĺbov, svalov, väzov a šliach a to akútnych aj chronických. Tieto bolesti sa podľa čínskej medicíny radia medzi tzv. BI syndrómy, kedy je možné slovo BI preložiť ako blokádu - a „kde je blokáda, tam je bolesť, kde je bolesť tam je blokáda", hovoria starí čínski majstri.. Táto pomyselná energetická blokáda BI môže byť spôsobená blokádou krvi YU XUE, stagnujúcou energiou čchi QI ZHI, škodlivým vetrom FENG, chladom HAN, vlhkom SHI či horúčosťou RE alebo vlhkou horúčosťou SHI/RE - všetky tieto činitele majú ako následok prerušenie plynulého toku energie čchi QI a krvi XUE v dráhach JING a spojkách LUO v organizme, čo vedie k vytvoreniu obrazu „upchatej rímsy".

Každá bolesť je podľa TCM definovaná ako „hlad tkaniva po energii" a v prípade, že sa danej oblasti nedostáva adekvátnej energie čchi QI a krvi XUE, potom nie je ani patrične vyživovaná a zásobená, preto sa dôsledky vzápätí dostavia - od najrôznejších bolestí (ostrej, tupej, zatuhnutej, závislej na počasí), opuchov, mravenčenia, brnenia, necitlivosti, kŕčov, obmedzenia pohybu... K takýmto chorobám sa potom radia všetky reumatické choroby, bolesti svalov a kĺbov po celom tele (fibromyalgia, ischias, lumbágo, hernie platničiek...), bolesti šliach a väzov (entezopatia, tenisový lakeť, karpálne tunely, bolesti Achilovej šľachy...). Túto základnú „bolestivú" zmes je možné dobre kombinovať s ostatnými bylinnými zmesami, ktoré sa užívajú pri BI syndrómoch, teda pri bolestivých blokádach:

Reumatoidný artritis s vlhkosťou a horúčosťou SHI/RE (opuchnuté kĺby a pocit horúčosti v kĺboch, zlepšené chladom, pocit ťažoby po tele a v hlave, pocit tlaku na hrudi či na bruchu, lepkavý pocit či sucho v ústach, svalová slabosť, mäkká stolica, výtoky z nosu, uší, očí, hojný kašeľ, gynekologické zápaly a výtoky, pocit horúčosti, smäd na studené nápoje, pálenie pri močení, pálenie v očiach, pálenie jazyka, jazyk je červený so žltým povlakom): Mávnutie motýlich krídiel (kód 203) +Ochladenie horúcej lávy (kód 202) + Nápoj čínskych MUDRcov (kód 900)

Revmatoidný artritis s vlhkom a chladom SHI/HAN (ostré lokalizované bolesti kĺbov s pocitom ťažoby, zlepšené teplom, opuchnuté kĺbyby, závislé na zmene počasia, trasľavkou, zimnicou, bolesťami svalov, chýbajúcim potením, studenými končatinami, ktoré sa zlepšia oblečením a zahriatím pocit ťažoby po tele, v hlave či v končatinách, tlak a plnosť na hrudi či v bruchu, nejasná myseľ, zakalená moč, mäkká stolica, páchnuce husté gynekologické výtoky, ekzémy s páchnucimi lepkavými výtokmi, lepkavý pocit v ústach, jazyk je napuchnutý s lepkavým povlakom): Mávnutie motýlích krídiel (kód 203) +Pevnosť palácového piliera (kód 201) + Nápoj čínskych MUDRcov (kód 900) + Šaolínový olej (kód 700)

Reumatoidný artritis s vlhkom a vetrom SHI/FENG (sťahujúce sa bolesti kĺbov s pocitom tiaže, opuchnuté kĺby, pocit tiaže po tele, v hlave či v končatinách, tlak a plnosť na hrudi či na bruchu, nejasná myseľ, zakalená moč, mäkká stolica, páchnuce husté gynekologické výtoky, ekzémy s páchnucimi lepkavými výtokmi, lepkavý pocit v ústach, jazyk je napuchnutý s lepkavým povlakom): Mávnutie motýlich krídiel (kód 203) + Sila ozajstného bojovníka (kód 204) + Nápoj čínskych MUDRcov (kód 900) + Šaolínový olej (kód 700)

Reumatoidný artritis s nedostatočnosťou jang ľadvín SHEN YANG XU (bolesti v spodnej časti chrbta, studené a slabé kolená, pocit chladu v spodnej časti chrbta, slabosť dolných končatín, zimomrivosť, svietivo bledá pleť, únava, malátnosť, apatia, tichý hlas, svetlá moč v hojnom množstve, nočné močenie, riedka stolica, depresie, impotencia, predčasná ejakulácia, znížené libido, neplodnosť u žien, jazyk bledý a vlhký): Mávnutie motýlich krídiel (kód 203) + Slasť uprostred noci (kód 172) + Šaolinový olej (kód 700)

Revmatoidný artritis s nedostatočnosti jin ľadvín SHEN YIN XU (bolesti v spodnej časti chrbta, bolesti v kostiach, bolesti piet v noci, závrate, motolica, ušné šelesty, oslabený sluch, zlá pamäť, nočné potenie, nočné sucho v ústach a v hrdle, nočné polúcie, predčasná ejakulácia, neplodnosť, zápcha, tmavá moč v malom množstve, únava, malátnosť, depresie, mierna úzkosť, jazyk červený bez povlaku): Mávnutie motýlich krídiel (kód 203) + Sviežosť podvečernejí pagody (kód 185) alebo Rozpletenie zamotaného klbka (kód 068) + Nápoj nebeskej víly (kód 888) + Šaolinový olej (kód 700)

Revmatoidný artritis s nedostatočnosťou energie čchi PI QI XU (únava, slabosť, pocit ťažoby, jazyk bledý a napuchnutý):Mávnutie motýlich krídiel (kód 203) + Tygrí prameň (kód 152) + Nápoj z pravého ženšenu (kód 822) + Šaolinový olej (kód 700)

Revmatoidný artritis s blokádou krvi a s hlienom YU XUE + TAN (deformované a stuhnuté kĺby): Mávnutie motýlich krídiel (kód 203) + Vyhladenie slonovej kosti (kód 206) + Nápoj iatich hviezd (kód 850) + Šaolinový olej (kód 700)

Fibromyalgia (fibromyalgický syndróm)

Podľa západnej medicíny:

Zdanlivo zložitý názov fibromyalgia je zloženinou z latinského výrazu fibro - spojovacie tkanivo, a dvoch gréckych výrazov;myo - sval a algos - bolesť. Fibromyalgia je charakterizovaná chronickou (viac než 3 mesiace) bolesťou svalov a súvisejúcich štruktúr a bolestivou odpoveďou na tlak. Fibromyalgia je jednak samostatnou formou tzv. mimokĺbového reumatizmu, jednak je jedným z príznakov celého radu systémových, predovšetkým zápalových systémových ochorení, endokrinných, infekčných, reumatických...

Príznaky fibromyalgie nie sú obmedzené len na bolesť, múžu byť přítomné aj ďalšie potiaže ako je únava, slabosť, poruchy spánku, ztuhlosť kĺbov, bolesti hlavy, mravenčenie a necitlivosť končatín, opuchy ručných kĺbov. Problémy sa zhoršujú pri chlade a pri strese, naopak teplo a odpočinok ich zmierňujú. Objektívne nie je obmedzená pasívna pohyblivosť, ani nie je prítomná svalová atrofia. Pri fyzikálnom vyšetrení môžu byť objavené tzv. citlivé body (tender points). Laboratórne a imunologické vyšetrenie nevykazuje podstatné odchýlky.

Niektorí pacienti si tiež môžu sťažovať na problémy s prehĺtaním, problémy pri stolici a pri močení. Fibromyalgia sa často vyskytuje súčasne s psychiatrickými ochoreniami ako je depresia a úzkosť a s poruchami spojenými so stresom. Nie všetci jedinci s fibromyalgiou ale trpia všetkými popisovanými problémami. Výskyt fibromyalgie sa odhaduje na 2 - 4 percentá populácie, hlavne ženy v strednom veku a tie sú tiež postihnuté deväťkrát častejšie než muži. Príčina tohto ochorenia je neznáma, ale pripisuje sa stresu, fajčeniu, nadváhe, poraneniu... Liečba je symptomatická, teda nelieči sa príčina, pretože ta je neznáma, ale potlačujú sa bolesti, rehabilituje sa, cvičí, navštevuje sa neurológia, reumatológia, rehabilitácie, ortopédia, endokrinológia, až sa väčšinou skončí i u psychiatrie, pretože všetky výsledky sú v poriadku... Toľko teda všetko uvádza naše súčasná západná medicína o fibromyalgii.

Podľa tradičnej čínskej medicíny:

Z pohľadu TCM ľudia, ktorí touto chorobou trpia, popisujú svoje problémy jednou vetou: Bolí ma všetko, celý človek, celé telo... A majú na to aj nárok, bez toho aby ich niekto chcel hneď posielať k psychiatrovi, pretože čínska medicína vždy vidí za každým príznakom aj určitú príčinu - jednoducho nikdy nie je dymu bez ohňa, vždy je tu však určitá stagnácia vlhka SHI.

Príznaky tejto choroby (samozrejme to neznamená, že všetky musia byť vždy vyjadrené!) sú rozličné: bolesť, únava, bolestivé body po tele, únava, nespavosť, depresia, mravenčenie či necitlivosť končatín (parestesia), obtiažna koncentrácia, znížená pamäť, syndróm nekľudných nôh (neustále kmitanie nohami), zmeny nálad, bolesti hrudníku, syndróm dráždivého močového mechúra (opakované nutkanie na močenie), bolestivá menštruácia, závrate, úzkosť, syndróm dráždivého tračníku (opakované nutkanie na stolici), bolesti hlavy a tváre.

Diagnóza tejto choroby je problematická, vždy až po vylúčení všetkých ostatných organických a neurologických chorôb, vrátane boreliózy, ale podobne ako pri chronickom únavovom syndróme a roztrúsenej sklerózy je priradenie tejto diagnózy v ten moment pre lekára tak trochu vyslobodením...

Príčiny sú podľa TCM opäť rôzne: napadnutie organizmu vlhkom SHI (či už vonkajšou vlhkosťou z klimatických príčin – napr. pobyt vo vlhku, zotrvávanie v mokrých plavkách, sedenie na tráve apod.) alebo vnútorným vlhkom z nadmernej konzumácie tzv. vlhkých jedál ako sú mliečne výrobky, smažené a tučné jedlá či nepravidelná strava), ďalej napadnutie organizmu vonkajším vetrom FENG a vonkajším chladom HAN (napr. prievan či klimatizácia), nadmerná fyzická práca a ako vždy u všetkých chorôb aj emočný stres, ktorý blokuje voľný priebeh energie čchi QI ZI, obzvlášť potom vo svaloch na šiji a v ramenách.

Terapia sa vždy odvíja od toho či ktorého „TCM čínskeho syndrómu", ale vždy je trba viac či menej vylúčiť škodlivé vlhko SHI, ktoré je tiež v prípade fibromyalgia najdôležitejším patologickým činiteľom. Stagnácia vlhka SHI sa prejavuje príznakmi, ako sú celkové bolesti kĺbov, pocit ťažoby končatín, viac na dolných končatinách, tupé bolesti hlavy, znížená pamäť, problematická koncentrácia, pocit otupenia a zastreného myslenia.

1. Stagnácia vlhka SHI z nadbytku sa prejavuje príznaky, ako sú akútne, výrazné bolesti svalov, objavujúce sa po pobyte vo vlhkom počasí, pocit ťažoby, necitlivosť končatíin malátnosť, jazyk so silným lepkavým povlakom.
Bylinné zmesi: Šabľa malého samuraja (kód 101) + Mávnutie motýlich krídiel (kód 203) + Nápoj čínskych MUDRcov (kód 900) + Šaolinový olej (kód 700)

2. Stagnácia energie čchi a vlhkom QI ZHI + SHI sa prejavuje príznaky, ako sú výrazné bolesti svalov a kĺbov, ktoré sú napäté a stuhnuté, pocit ťažoby v končatinách, viac v hornej polovici tela, únavy, nechutenstvo, mäkšia stolica, depresie, nespavosť, podráždenosť, sklon k výbuchom hnevu, starosti, depresie, rovnako sa objavujú i napätím v bruchu s dráždivým tračníkom (častá potreba stolice), jazyk môže mať ľahko červené okraje a lepkavý povlak.
Bylinné zmesi: Upratanie obilnej sýpky (kód 073) + Mávnutie motýlich krídiel (kód 203) + Nápoj čínských MUDRcov (kód 900)+ Šaolinový olej (kód 700)

3. Blokáda krvi s vlhkom YU XUE + SHI sa objavuje z dlhotrvajúcej svalovej bolesti zo stagnácie energie čchi QI ZHI, ktorá po čase blokuje spojky dráh LUO - bolesti sú vo svaloch a kĺboch veľmi výrazné, vŕtavé, bodajúce, ktoré sa zhoršujú v noci a po pobyte vo vlhkom prostredí, pocit ťažoby, necitlivosť končatín, malátnosť,duševní nekľud, jazyk je fialový.
Bylinné zmesi: Súznenie kúzelné premeny (kód 063) + Mávnutie motýlich krídiel (kód 203) + Nápoj piatichi hviezd (kód 850) + Šaolinový olej (kód 700)

4. Nedostatočnosť energie čchi sleziny s vlhkom PI QI XU + SHI sa prejavuje príznakmi, ako sú veľká únava, bolesti v bedrách, časté močenie, závrate, ušné šelesty, sklon k polehávaniu, pocit ťažoby, malátnosti, depresie, nespavosť, tráviace problémy (dráždivý tračník - nutkanie na stolicu, napätie a rozpínanie brucha, mäkšia stolica, nechutenstvo), jazyk je bledý so silným lepkavým povlakom.
Bylinné zmesi: Tygrí prameň (kód 152) + Mávnutie motýlich krídiel (kód 203) + Nápoj čínskych MUDRcov (kód 900)+ Šaolinový olej (kód 700)

5. Nedostatočnosť krvi pečene s vlhkom GAN XUE XU + SHI sa prejavuje hlavne u žien, pretože krv pečene živí šľachy a ženy majú pre dispozíciu (vďaka ich konštitúcii a menštruácii) k jej nedostatku, a k príznakom patrí chronické bolesti svalov a kĺbov, pocit ťažoby v končatinách, mravenčenie či necitlivosť končatín, slabé menštruačné krvácanie, rozostrené videnie, mušky či mžiky pred očami ylinné zmesi: Jemnosť nebeskej víly (kód 052) + Mávnutí motýlích krídiel (kód 203) + Nápoj nebeské víly (kód 888) +Šaolinový olej (kód 700)

6. Nedostatočnosť jin ľadvín a pečene s vlhkom SHEN/GAN YIN XU + SHI je možné uvidieť pri veľmi chronických a pokročilých prípadoch, hlavne v staroby a k príznakom patrí bolesti svalov, pocit ťažoby v končatinách, bolesti v bedrách, rozostrené videnie, suché oči, mžiky pred očami, závrate, mravenčenie či necitlivosť končatín, slabé menštruačné krvácanie, suché vlasy, ušné šelesty, večerní pocit horúčosti, nočné potenie, jazyk bez povlaku.
Bylinné zmesi: Rozpletenie zamotaného klbka (068) + Pevnosť palácového piliera (kód 201) + Nápoj nebeskej víly (kód 888) + Šaolinový olej (kód 700)

Rozbor bylín v zmesi: Qin jiao vylučuje vlhký vietor FENG/SHI a uvoľňuje šľachy, Chuan xiong rozhýbava krv XUE a podporuje pohyb energie QI, vylučuje škodlivý vietor FENG a utišuje bolesti, Tao ren rozprúďuje blokádu krvi YU XUE a zlepšuje krvnú cirkuláciu, Hong hua rozhýbava krv XUE, rozprúďuje krvné blokády YU XUE a utišuje bolesti, Qiang huo vylučuje škodlivý vietor FENG, chlad HAN a vlhko SHI, odstraňuje bolestivé prekážky, ktoré vytvárajú BI syndrómy a napomáha vstupu zdarnej energie ZONG QI do oddielu TAI YANG (dráhy tenkého čreva a močového mechúra) a do zadnej strednej dráhy DU, Mo yao rozhýbava krv XUE, rozprúďuje stagnáciu energie čchi a krvi QI ZHI/YU XUE, zmenšuje opuchy a utišuje bolesti, Dang gui wei rozhýbava a harmonizuje krv XUE, vylučuje chlad HAN a utišuje bolesti, vzniknuté z krvnej blokády YU XUE, Xiang fu rozprúďuje stagnáciu energie čchi pečene GAN QI ZHI a utišuje bolesti, Chuan niu xi vylučuje škodlivý vietor FENG, utišuje bolesti, vzniknuté zo stagnácie škodlivého vlhkého vetra FENG/SHI rozprúdením cirkulácie krvi XUE v dráhach JING, Ji xue teng rozprúďuje krv YU XUE a doplňuje krv XUE XU, uvoľňuje šľachy a spriechodňuje spojky LUO (napr. pri reumatických bolestiach či poraneniach), Zhi Gan cao zmierňuje kŕče, utišuje bolesti a harmonizuje účinok ostatných bylín v zmesi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 rokov 3 x denne 2 tablety. Vhodná je kombinácie so Šaolinovým olejom (kód 700), ktorý sa používa zvonka 3 – 5 x denne na postihnuté miesta. Obecne se užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 let užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3 x 2 – 4 tbl a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x dennej dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne! V prípade vynechania alebo zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri opomenutí rannej dávky 4 tabliet je možné si na obed vziať 8 tabliet, rovnako tak miesto 3 x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2 x 6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je možné potom niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.
Tablety zaliať v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešať a teplé vypiť (podobne ako horkú kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrtíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky alebo iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre nich stráviteľnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne od 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínskych MUDRov - kod 900 a poriadne rozmiešame tak, aby sme všetko vypili a dole nezostal žiadny "lógr". Naviac sa tieto ranné raňajky stanú aj chutnejšími a lahodnejšími.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Balení - 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tabliet je pri výrobe použité 5 g surových bylín)

Každá šarže bylinných tabliet a nápojov je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarrskom Schlierene a to na identifikáciui bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú okrem iného aji na 460 druhov pesticídov (4 skupiny), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta.

Často sa stáva, že zákazníci v domnienke, že užívajú bylinné preparáty, sú naopak "zanášaní" ďalšími nežiadúcimi "chemikáliami". Všetky dokumenty o vyšetrení nájdete v článku Bezpečnost a kvalita produktů TCM Herbs - viz príklad takého laboratórneho vyšetrenia na ťažké kovy, na identifikáciu bylín, baktérie, plesne a pesticídy. Byliny v našich tabletách nie sú ionizované a bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické a konzervačné látky (ako jediná spájajúca látka je používaná prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu do 1%) ani lepok a kyselinu aristolochovú.

Z vyššie spomenutého vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácie bylín v zmesi je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom surových bylín) a kvality (ceľkom bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec, představiť a dopriať!

Dávkovanie: 3 x denne 4 tablety, deti od 3 rokov 2 tablety denne (v Číne používajú podľa potreby a intenzity problémov dávku 2 – 3 x vyššiu). Nie je určené pre deti do 3 rokov a tehotné ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5)

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: