LADNOSŤ ŠTÍHLEJ GAZELY - JI SHI WAN mod. - TCM Herbs

Neohodnotené
 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
Bežná cena €18,36
Ušetríte €2,20 (–12 %)
€16,16
Značka TCM Herbs
Kategória Podpora zdravia
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH025 Objem: 100 tabliet / 30 g Na sklade €18,36 €16,16
   
 

LADNOSŤ ŠTÍHLEJ GAZELY - JI SHI WAN mod. - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie:

  • Odstraňuje stagnáciu a akumuláciu potravy JI SHI
  • Odstraňuje stagnáciu čchi QI ZHI zo stredného ohniska
  • Vysušuje škodlivú vlhkosť SHI zo středného ohniska
  • Harmonizuje stredné ohnisko a funkciu sleziny a žalúdka
  • Odvádza vlhko a horko SHI/RE zo spodného ohniska
  • Rozprúďuje blokádu krvi YU XUE a rozpúšťa akumulácie

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o modernú bylinnú zmes, ktorá je šitá na mieru dnešnému človeku a jeho "životospráve". Obsahuje niekoľko skupín čínskych bylín ako sú aromatické byliny (byliny voňavé), ďalej byliny odvádzajúce vodu TAN SHI a odfiltrovávajúce vlhkosť SHI (byliny močopudné), byliny odstraňujúce stagnáciu potravy JI SHI zo stredného ohniska (byliny odblokovávajúce), byliny odstraňujúce stagnáciu čchi QI ZHI (byliny rozprúďujúce stagnáciu Qi), byliny rozprúďujúce blokádu krvi YU XUE a byliny odvádzajúce vlhko a horko SHI/RE zo spodného ohniska. Viac sa o tejto téme dočítate v prospekte (či na našom webe) Cholesterol a obezita z pohľadu TCM.

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Aromatické (voňavé) byliny majú štipľavú chuť a posilňujú stredné ohnisko tým, že vysušujú škodlivú vlhkosť, ktorá primárne blokuje funkciu sleziny. K takým bylinám sa radí Cang zhu, ktorá vysušuje vlhkosť a posilňuje slezinu a žalúdok.
Močopudné byliny sú sladko fádnej chuti a majú schopnosť podporiť močenie, odvádzať z tela nadmerné či stagnujúce tekutiny, spriechodňovať vodné cesty v tele (podľa TCM platí, že voda má ísť cestou vody) a odstraňovať opuchy z nahromadenia tekutín. Medzi tieto byliny sa radí Zhu ling a Ze xie, ktoré odvádzajú vodu a odfiltrovávájú vlhkosť (tzv. vypúšťajú močový mechúr), čím vysušujú nielen vlhkosť SHI, ale aj vlhký hlien TAN SHI.
Odblokovávajúce byliny sú sladkej chuti a vyrovnanej povahy a podporujú trávenie (doslova rozkladajú stravu), posilňujú slezinu a žalúdok, odstraňujú stagnácie, transformujú akumulácie (nahromadenie) z potravy, znižujú nafukovanie a harmonizujú stredné ohnisko. K týmto bylinám sa radí Mai ya, Shen qu a Lai fu zi
Rozprúďujúce byliny sú štipľavej a horkej chuti, mier chladnej povahy a ich hlavným účinkom je harmonizácia a spriechodnenie energie Qi, odstránenie stagnácie Qi a obnovenie toku QI. Medzi tieto byliny patrí Chen pi a Zhi ke (napr.. Chen pi rozptyľuje zauzleniny a rozrúša stagnácie ako sú zhluky v bruchu z akumulácie stravy zo stagnácie Qi apod.).
Byliny odvádzajúce vlhké horko zo spodného ohniska sú horkej a chladnej povahy a ich hlavným účinkom je ochladzovať horko a vysušovať vlhko zo spodného ohniska, odstraňovať horké toxíny z potravy a posilňovať YIN ľadvín. Takouto bylinou v zmesi je Huang bai.
Byliny rozprúďujúce krv sú horkej a mierne chladnej povahy a ich hlavnou funkciou je rozprúdiť krv, rozpustiť zrazeniny a odblokovať krvnú stagnáciu YU XUE, čím súčasne aj ochladzujú horko v krvi RE XUE. Jediným zástupcom v zmesi je Dan shen, Gan cao sa ako u všetkých ostatných bylinných zmesí dodáva pre jeho celkový harmonizačný účinok všetkých bylín a tiež pre jeho vynikajúcu schopnosť eliminovať následky otravy, či už z liečiv či zo stravy.

Dávkovanie: Bylinné tablety sa užívajú 3 x denne 4 tablety, deti od 3 do 12 rokov 2 tablety denne (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity potiaží dávku 2 - 3x vyššiu). V prípade vynechania (zabudnutia) je možné jednotlivé dávky užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tbl. Je možné na poludnie vziať si 8 tbl.). Vhodné (a temer nutné) pre dosiahnutie želaného efektu užívať spolu s Nápojom piatich hviezd (kód TCH850), ktorý sa popíja počas dňa, ráno potom zasa k raňajkám Nápoj čínskych mudrcov (kód TCH900).

Nepoužívať: V prípade silnej nedostatočnosti YIN a telových tekutín JIN YE (táto zmes vysušuje a odvádza vlhko), rovnako ju neužívať v čase tehotenstva (zmes rozprúďuje stagnáciu Qi).

Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tabliet je pri výrobe použité 5 g surových bylín)

DOJO efekt nieje JOJO efekt!
Čínska medicína odporúča tiež stravovanie podľa konštitúcie (viď Test Dobrá strava) a podľa ročného obdobia (viac v rubrike Harmonické stravovanie).
Zaujímavý z tohto pohľadu je i tzv. DOJO efekt, ktorý je takým prechodom medzi jednotlivými ročnými obdobiami - ide o 18 dní, v ktorých sa harmonicky prechádza z jedného obdobia do druhého. V tom období je náš organizmus a hlavne naša slezina nejcitlivejšia na stravovacie zmeny, a preto by sa malo v tomto období jesť tak, aby sa slezina a žalúdok čo najmenej zaťažili a naopak (tým súčasne ) aj čo najviac posilnili. Mali by sme jesť obzvlášť striedmo, fádne až "jalovo", lebo inak si "zarobíme" na tráviace potiaže a obezitu vôbec. Je to teda i ideálny čas pre očistné kúry, pôsty apod. Najlepšími pomocníkmi budú potraviny typu Zem (slezina a žalúdok) ako napr. pšeno, slzovka (Biela perla Východu - kód TCH910), celozrnná ryža, polenta, krúpy, kuskus, sladké zemiaky (jamy - batáty), zelený hrášok, fazuľa, cícer, dyňa, mrkva, kaleráby, kapusta, hlávková kapusta...

Každá šarža bylinných tabliet je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarskom Schlierene a to na identifikáciu bylín, ďalej na tažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), pliesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú mimo iné i na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom. Ako jediná spojová látka je prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu 1 %. Bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické látky ani kyselinu aristolochovú.
Z vyššie zmieneného vyplýva, že bylinné tablety TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácie bylín v zmesi je 5 x vyššia) a kvality (absolútne bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu nejlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny (a prírodnej medicíny vôbec) predstaviť a dopriať! 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.