HÚŽEVNATOSŤ BAMBUSOVÉHO VÝHONKU - JIN GU DIE SHANG WAN - TCM herbs

Kód: TCH205
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,89

Zvoľte variant

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Objem: 100 tabliet / 30 g
Na sklade | TCH205
€17,89

Podrobný popis

HÚŽEVNATOSŤ BAMBUSOVÉHO VÝHONKU - JIN GU DIE SHANG WAN - TCM herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Upravuje obeh krvi XUE
Rozptyľuje blokádu krvi XUE YU
Utišuje bolesť

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Bolesti svalov, šliach, kĺbov a kostí reumatického pôvodu
Bolesti chrbta a krčnej chrbtice
Podvrtnutie, pomliaždeniny, zlomeniny
Tenisový lakeť

Odborná literatúra o TCM uvádza: Ide o komplexnú zmes používanú pri bolestiach pohybového aparátu (svalov, šliach a kostí) z najrôznejších príčin. Počas užívania tohto preparátu nedochádza iba k tlmeniu bolesti, ale predovšetkým k celkové regenerácii týchto tkanív. Veľmi účinná je pri liečbe rôznych zranení pohybového aparátu (podvrtnutia, pomliaždeniny) a tiež podporuje hojenie zlomenín. Používa sa samostatne alebo so Šaolinovým olejom či akupunktúrou.

Rozbor bylín v zmesi: San qi zastavuje krvácanie, rozprúďuje stagnáciu krvi, zmenšuje opuchy a tlmí bolesť, Mu dan pi ochladzuje teplo v krvi, rozpúšťa krvné zrazeniny a rozprúďuje krv, Hong hua rozprúďuje krv, rozpúšťa krvné zrazeniny a tlmí bolesť, Ru xiang rozprúďuje krv a Qi, uvoľňuje šlachy, odblokováva dráhy, tlmí bolesť a zmenšuje opuchy, Mo yao rozprúďuje krv, rozpúšťa krvné zrazeniny, zmenšuje opuchy a tlmí bolesť, Chi shao ochladzuje teplo v krvi, rozprúďuje krv a rozpúšťa krvné zrazeniny, Xing ren odblokováva dráhy, Dang gui vyživuje krv, zmenšuje opuchy, rozhýbava a harmonizuje krv, Su mu zastavuje krvácanie, rozpúšťa stagnáciu krvi a tlmí bolesť, San leng rozbíja stagnáciu krvi, podporuje pohyb Qi a tlmí bolesť, Liu ji nu rozpúšťa krvné zrazeniny a tlmí bolesť, Xu duan posilňuje pečen a ľadviny, vyživuje šlachy a kosti, podporuje pohyb Qi a tlmí bolesť.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neužívať počas menštruácie. Môže zvýrazniť alebo predĺžiť krvácanie (rozptyľuje stagnáciu)

Môže sa kombinovať so Šaolínovým olejom.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5)  Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.


Čínske bylinné zmesi od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: