BEI XIE SHEN SHI WAN - ÚDOLIE MOKRAĎOVÝCH POLÍ

Kód: TCM111
Značka: Lanzhou
€9,39

Zvoľte variant

Čínska bylinná zmes: svrbivé kožné zápaly dolnej polovice tela. Potenie dolných končatín. Gynekologický výtok.

Detailné informácie

Objem: 200 guľôčok/ 33g
Na sklade | TCM111
€9,39

Podrobný popis

Hlavné zameranie: gynekologický výtok, ktorý je žltý, pálivý či svrbivý - mokvavý ekzém zhoršujúci sa vlhkým prostredím, svrbivé kožné zápaly dolnej polovice tela, potenie dolných končatín.

Literatúra o TCM uvádza:

Ústredným motívom problémov, na ktoré sa zmes predpisuje, je zanesenie organizmu odpadovými látkami. Tento stav sa prejavuje potrebou ventilácie z tela von v podobe gynekologických zápalov, ekzému či rôznych iných zápalov, typicky sa prejavujúcich prevažne v dolnej polovici tela.

Nevyhnutnosťou sú dietetické opatrenia zamerané na hľadanie jedál typu qingdan (ľahké a chuťovo vyvážené). Najmä je potrebné zdržať sa sladkostí a mliečnych výrobkov.

Dávkovanie: Uvedené na obale

Literatúra o TCM uvádza: Ide o variáciu klasickej zmesi El miao san, ktorá obsahuje 2 byliny Huang bai (Cortex phelodendri) a Cang zhu (Thizoma atractylodis lanceae), ktoré spoľahlivo odstraňujú vlhkú horkosť z dolného ohniska a pomáhajú zastaviť vaginálny výtok. Bei xie (Rhizoma dioscorae hypoglaucae) zlepšuje ľadvinové funkcie, čím posilňuje schopnosť odstraňovať vlhkosť z tela. Pokiaľ ľadviny správne a dostatočne fungujú, tekutiny môžu riadne prechádzať dolným ohniskom. Yi yi ren posilňuje ľadviny, zlepšuje vylučovacie funkcie, podporuje trávenie. Mu dan pi (Cortex moutan radicis) posilňuje krvní obeh, a tým podporuje hojenie a odstraňuje nadbytočnú horúčosť. Fu ling (Sclerotium poriae cocos) odvádza vlhkosť a zlepšuje pohyb tekutín v tele. Zlepšuje trávenie a utišuje ducha. Ze xie (Rhizoma alismatis orientalis) posilňuje funkciu vývodných ciest močových, a to zvlášť v prípade vlhkej horúčosti. Bai xian pi (Cortex dictammi dasycarpi radicis) podporuje hojenie rán a iných kožných problémov tým, že odvádza horkosť a vysušuje vlhko. Tong cao (Medulla tetrepanacis papyriferi) prečisťuje horkosť a vysušuje vlhko tým, že otvára vodné cesty a podporuje močenie. Zhi zi (Fructus gandeniae jasminoidis) prečisťuje horkosť a vlhko z dolného ohniska, odstraňuje horkosť z dráhy pečene, ktorá sa vinie okolo oblasti genitálií. Tým podporuje liečbu vaginálneho výtoku. Pomáha upokojiť rozbúrenú a nepokojnú myseľ.

Dr. ZHU DAN-XI. Tato směs byla poprvé uvedena v díle DAN XI XIN FA v r. 1481.

Výrobca: Lanzhou Taibao Pharmaceutical Factory. Výrobca je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice), oprávňujúceho export do európskych krajín, Austrálie, Japonska.

Bylinné zmesy sú testované na mikrobiologickú nezávadnosť, prítomnosť ťažkých kovov. Vykonáva sa chemická analýza obsahu.

Zdravotné tvrdenie pri tomto produkte nám zakazuje legislatíva EÚ.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: